R, 23.10.2020

Iiri «Josef Fritzli» tütred avalikustasid, et nad sündisid intsestist

Noor naine. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Iirimaal intsesti tagajärjel sündinud kolm noort naist rääkisid väljaandele The Irish Sun esimest korda perekonna saladusest ja oma ema karmist elust.

Ashley, Iseult ja Meghan Manningi sõnul hakkas Sean McDarby oma adopteeritud tütart Mary Manningut vägistama siis, kui tüdruk oli 1976. aastal vaid 12-aastane ning Mary oli aastaid mehe seksiori.  

Mary isa oli tuntud ärimees Richard Manning, kes suri 1973 ja pärast seda abiellus alkohoolikust ema Mona Manning Sean McDarbyga.

Kolm aastat hiljem muutus Mary elu põrguks, kui McDerby teda vägistama hakkas. Ema ei kaitsnud oma tütart, kuna ta oli pidevalt joobes ega saanud aru, mis toimus.

1981 kui Mary oli 16-aastane, sünnitas ta Drogheda haiglas oma esimese lapse Rory. Poiss oli vaid kolmekuune, kui Mary adoptiivisa vägistamise tagajärjel taas rasedaks jäi, kuid kuus kuud hiljem oli tal nurisünnitus.

McDarby sundis Maryt panema lapse surnukeha kotti ja Carlows talle kuulunud maale matma.

Vägistamised jätkusid ja 1983 sünnitas Mary Dublini Coombe haiglas tütar Ashley.

Kui Mary oli jälle rase, viis mees ta Ardeesse, kus ta ühte majja peitis. McDarby ostis siis Dublinisse maja, kuhu ta Mary ja lapsed viis ning neid seal aastaid kinni hoidis. 

Tütar Iseult sündis 1984 Dublinis Hollesi tänava majas.

Kaks aastat hiljem sündis veel üks laps, poeg, kes anti Püha Patricku adopteermisagentuuri kaudu lapsendada ja Mary ei ole teda enam kunagi näinud.

1989 sündis Dublini haiglas tütar Meghan.

Ajavahemikul 1981–1989 sünnitas Mary kuus last, kellest üks sündis surnuna.  

Mary seksiorjus kestis 10 aastat, mille jooksul ta üritas politseile ja sotsiaaltöötajatele oma olukorrast teada anda, kuid ametnike arvates noor naine valetas ja tegemist oli lihtsalt pere sisetüliga.

Noor naine. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Politsei siiski uuris McDarby tausta ja ta elu, kuid talle ei esitatud süüdistust.

«Politsei ja sotsiaaltöötajad oleksid pidanud meie ema kaitsma, kuid nad ei teinud seda. Tean, et ema Mary elas väga pingelist elu, tal oli öösiti igaks juhuks haamer padja all,» sõnas intsestitütardest vanim, 35-aastane Ashley Manning.

Kui Mary oli 22-aastane, õnnestus tal naabri abiga USAsse põgeneda, kuid tuli paar aastat hiljem Iirimaale tagasi, kui kuulis, et ta lapsed elavad asendusperedes, kus neisse ei suhtutud hästi.

Mary tutvus heategevusorganisatsiooni esindajatega, kes ta olukorra tõsidust mõistsid ning teda ja ta lapsi aitasid.

Politsei uuris uuesti McDarbyt, mees arreteeriti ja talle esitati süüdistus ebaseaduslikus vangistamises, vägistamises, lapse surnukeha varjamises, vägivallas ning ühiskonnast isoleerimises.

McDarby suri enne, kui ta jõuti kohtu alla anda ning seega ei ole ta vägistamises ega teistes kuritegudes süüdi mõistetud.

Tütred kutsuvad oma isa Sean McDarbyt Iirimaa «Josef Fritzliks».

Josef Fritzl on austerlane, kes vangistas oma tütre Elisabeti 24 aastaks nende kodumaja keldrisse ja kasutas teda seksuaalselt ära.

Josef Fritzl

FOTO: HO / REUTERS/Scanpix

Tütar sünnitas seksiorjuse ajal seitse last.  

Politsei jõudis selle pere saladuse jälile üle 10 aasta tagasi ja kohus määras 84-aastasele Fritzlile eluaegse vangistuse. Mehe tütar alustas koos lastega uut elu ja nad said uued nimed. Nende elukoht on salastatud.

Maryl läks lõpuks kõik hästi, ta lõpetas ülikooli ja temast sai psühhoterapeut, kes aitab vägistamisohvreid. Ta on õnnelikult abielus arst Karl O’Reillyga, kellega tal on veel kolm last.

«Mul on hea meel, et Iirimaal kehtivad seadused lubavad vägistamisest rasedaks jäämisel aborti teha. Ka meie ema oleks saanud meist vabaneda, kuid tal ei avanenud selleks võimalust,» sõnas tütar Ashley Manning.