L, 24.10.2020

Seitse huvitavat fakti äsja kihlunud printsess Beatrice´i kohta

Printsess Beatrice ja Edoardo Mapelli Mozzi teatasid kihlumisest.

FOTO: ALPR/AdMedia/SIPA / ALPR/AdMedia/SIPA /Scanpix

Järgmine kuninglik pulm on peagi kätte jõudmas, sest Briti kuningliku perekonna liige printsess Beatrice ja ta kallim Edoardo Mapelli Mozzi kihlusid! 

Võib-olla on printsess Beatrice teile silma jäänud fotodel, mis on tehtud kuningliku perekonna liikmetest Buckinghami palee rõdul või meenuvad teile peakatted, mida Beatrice ja tema õde Eugenie kandsid Briti prints Williami ja Kate Middletoni 2011. aastal toimunud pulmas?

Printsess Beatrice lahkumas kuninganna Elizabeth II  90. sünnipäeva auks Püha Pauli katedraalis peetud jumalateenistuselt. 10. juuni 2016. 

FOTO: PETER NICHOLLS / REUTERS / Scanpix

Siin on 7 fakti, mida printsess Beatrice´i kohta võiks teada.

Beatrice (31) on Yorki hertsogi prints Andrew ja Sarah Fergussoni esimene laps ja kuninganna Elizabeth II lapselaps.

Printsess Beatrice on troonipärilusjärjestuses üheksandal kohal, talle eelnevad prints Charles, prints William, prints George, printsess Charlotte, prints Louis, prints Harry, Archie Mountbatten-Windsor ja prints Andrew.

Beatice´i ametlik tiitel on Tema Kuninglik Kõrgus Beatrice Elizabeth Mary York’i printsess. Printsessi õde Eugenie kutsub teda aga lühinimega «Bea» või «Beabea»

Printsess Beatrice õppis Londoni ülikooli Goldsmithi kolledžis ajalugu.

Ta töötab New Yorgis ärikonsultandina.

Printsess Beatrice´il on mitmeid kuulsaid sõpru, näiteks Karlie Kloss ja Ellie Goulding. Trio käis 2018. aasta kevadel ühisel puhkusereisil Jordaanias.

Printsess Beatrice on peatse abiellumisega seoses elevil, ta andis kihlumisest teada koos kallima Edoardo Mapelli Mozziga ühist avaldust tehes:

«Meil on suur rõõm teada anda kihlumisest. Oleme elevil seoses eesseisva elukestva seiklusega ja ootame seda pikisilmi! Jagame ühiseid huve ja väärtusi, mis aitavad meie liitu hoida pikki aastaid, täis armastust ja õnne.»