Victoria Villig peab sotsiaalmeedias ees ootavat ärilist edu nii paljutõotavaks, et loobus selle nimel ülikoolist

Kanal 2-e uus pingeline tõsielusari «Suunamudijate meistriklass» toob kokku 20-30ndates aastates noored täiskasvanud (kellest osad on ka lapsevanemad), kes asuvad võistlustulle parima suunamudija tiitlile!

Kuidas leiti saatesse osalejad?

Casting toimus kahel meetodil – suur osa huvilisi reageeris avalikule üleskutsele ning samal ajal hullas castingumänedžer Hendrik aktiivselt sotsiaalmeedias, et sealt leida põnevaid tüüpe. Osalejatel pidi olema vähemalt 500 - 1000 jälgijat Instagramis, ehkki mõnel on neid koguni 10 000. Enne võtteperioodi algust kutsuti vestlusele kümneid huvilisi, kelle koorekihti näeb avaepisoodis.

Saatejuht ja mentorid

Castingu lõppvoor toimub televaatajate ees. Oma viimase sõna ütlevad kolm mentorit-tiimijuhti Juhani Särglep, Victoria Villig ja Hanna Martinson.

Saatejuht Kaisa Selde rolliks on olla ühendav lüli karismaatiliste osalejate ja mentorite vahel. Tiimijuhid jälgivad võistlejaid iga ülesande sooritamisel ning jagavad nendega enda kogemuste pagasit. 

Neist rahvusvaheliselt tuntuim on Juhani Särglep, kes elab suure osa aastast Balil ja elab oma elukaaslase Katri Katsiga instapiltidest mõnusalt ära. Juhani on sage külaline ka Eesti jutusaadetes – kui öeldakse «suunamudija», hüppabki esimesena pähe just tema nimi.

Victoria Villig noorematele televaatajatele tutvustamist ei vaja. Tegemist on tõelise kodumaise Youtube'i-staariga, kes on oma kooliteemaliste sketšidega rohkesti tuntust kogunud. Tänaseks on Victorial gümnaasium lõpetatud ning ta on otsustanud ülikooli mitte minna ja pühenduda täiskohaga suunamudimisele. Lisaks oma kanalitele teenib ta raha ka koolitajana.

Hanna Martinson teab, kuidas televisioonis esineda. Hanna töötab igapäevaselt reklaaminduses. Kuidas turundusmaailma loogika toimib, on talle igati selge. Noor naine on väga populaarne ka Instagramis.

Hariv meelelahutus

Teavitust ja harivat osa on rohkem saatesarja alguses – esimestes episoodides, kus saatejuht ja mentorid selgitavad:

· mis üldse toimuma hakkab?

· kes on influencer?

· kus ta toimetab?

· kuidas on mõistlik sotsiaalmeedias postitada?

· kuidas ennast nähtavaks teha?

Televaataja saab teada, milline on sotsiaalmeedia staaride elu köögipool.

Tegu on meelelahutusliku ja mängulise võistlussaatega, kus ei puudu ka õpetlik iva. Iga ülesande puhul näevad ka televaatajad, kes soovivad tulevikus sotsiaalmeedia kaudu leiba teenida, mida ettevõtted suunamudijatelt tegelikult ootavad. Mitmed ettevõtete esindajad avaldasid võtetel ka põhjuseid, mille järgi nad koostööpartnereid valivad ning mis põhjustel koostöö ebaõnnestunuks loetakse.

Lapsevanemad saavad kindlasti ettekujutuse, kuivõrd suur tulevik on Eestis sotsiaalmeedial ja kas ikka tasub seepärast ülikooli minemata jätta, nagu otsustas mentor Victoria. Ennekõike saab ettekujutuse, kui suur töö on ühe rahuldustpakkuva postituse loomine.

«Suunamudijate meistriklass» jõuab televaatajateni 18.oktoobril kell 20.00 Kanal 2-s.