Pildid ja video: maailma kõige suurem kulturist on Hollandi Hiiglane

Maailma kõige suurem kulturist  on hollandlane Olivier Richters, kelle hüüdnimi on Hollandi Hiiglane.

30-aastane Richters on 218,5 sentimeetrit pikk ja ta kaalub 150 kilogrammi, teatavad greatestphysiques.com ja iltalehti.fi.

Tal on karjäär nii kulturisti kui näitlejana ning ta kajastab oma elu sotsiaalmeedias, olles seal väga populaarne.

Richers avaldas Instagramis endast foto, millel on teda näha lennukis turistiklassis.

«Mahun lennukisse istuma küll, kuid vaid siis, kui ees ei ole istet. Mul on lennuki kitsastel istmetel istumisega probleem ning kui ma püsti seisan, siis ei pääse teised inimesed minust mööda. Õnneks on stjuardessid olnud sõbralikud ja võimaldanud minu suuruse tõttu mugavama koha,» lisas kulturist.

Väljaande Men's Health andmetel oli Richters 14-aastasena juba rohkem kui kahemeetrine. Ta kasvamine lõppes, kui ta oli 19-aastane ja siis kaalus ta 80 kilogrammi.

Richtersi sõnul tahtis ta kaalu kasvatada ja selle tõttu hakkas ta väga palju sööma.

Hollandlasest kulturist, näitleja ja modell Olivier Richters

FOTO: Christoph Hardt/imago images / Future Image/Scanpix

«Sõin kõike, mis maitses ja ka seda, mis ei maitsenud. Alguses kogusin vaid rasva, kuna ma ei toitunud tervislikult. Siis tekkis idee, et peaksin trenni tegema ja ma läksin elus esimest korda jõusaali. Treeningutega kasvatasin lihaseid ja mu kehakaal kerkis kahe aastaga 100 kilogrammini,» meenutas kulturist.

Kolmandal treeninguaastal Richters tüdines ja ta otsis, mis teda motiveeriks edasi pingutama.

«Hakkasin siis uurima, kuida tegelikult saada kulturistiks. Muutsin toitumist ja treeningut ning järgneva viie aastaga kasvas mu kehakaal järgmise viie aasta jooksul 50 kilogrammi,» lausus hollandlane.

Richters sööb päevas suure koguse toitu, mis sisaldab 6400 kalorit. Päevases toidukoguses peab olema 450 grammi valku.

Richters on ka modell, ta poseeris väljaandele Men’s Health.

Ta oli aprillis Briti telesaates «Good Morning Britain», milles avalikustas, et tema suureks eeksujuks on näitleja Richard Kiel, keda tuntakse kui James Bondi filmi kurikaelast hiiglast.

Richtersit saab näha 2020. aasta filmis «Black Widow».

Richtersi päevane energiakogus on 6400 kalorit, kuid tavainimestele soovitatakse väiksemat kogust. Naise soovitatav päevane energiakogus on 2000 kilokalorit. Meestel on see 2500 kilokalorit.