Skandaalne Sitsiilia ärimees Giovanni Sposato on valmis kõigi eestlaste ees vabandama

Itaalia ärimees Giovanni Sposato 2001. aastal.

FOTO: Toomas Huik

​Giovanni Spostato (48) andis üle aastate intervjuu «Pealtnägijale.» Sitsiiliast pärit ärimees tunneb nüüd, et tema käitumine oli eestlaste suhtes solvav, ja ta on valmis vabandust paluma. Sposato tunnistas, et tal oli väga ülbe suhtumine ja tagasi vaadates ütleb ta, et oli täielik tolgus.

Giovanni Sposatot seostatakse mitmete skandaalisega, sh Eesti raudtee erastamisskandaaliga. Tema käitumine tekitas aastaid tagasi küsimusi, et kes ta on ja keda esindab? Meest tunti ka hüüdnimega «Hull Ivan» (Crazy Ivan).

Enda sõnul on ta pärit vaesest Sitsiilia perest, kuid sattus noorena õnne otsima Inglismaale ja sealt Nõukogude Liidu lagunemise läbi teinud Venemaale, kus omandas vene keele.

Sposato elas värvikat elu ja hooples ka sellega. Mees rääkis toona militaarsest minevikust ja kõrgele ulatuvatest sidemetest üle maailma.

Eestisse ilmus ta 2000. aastal modelliagendina ja miljardifondi esindajana. Modelliagendina puutus Sposato kokku kaunite naistega, kes hiljem mängisid tema elus olulist rolli. Naiste tõttu sattus ta ka pahandustesse.

Mehel tekkis suhe kahe Eesti naisega, kes laulsid tollastes tuntud bändides. Mõlemad naised andsid mehele korvi ja sassi läinud suhete tõttu pidi ka poitsei sekkuma.

Sposatot  süüdistati ühe oma ekspruudi kahe auto ja korteriukse süütamise tellimises. Toona võttis mees süüteo omaks, aga nüüd väidab ta hoopis vastupidist. Mees ütles, et see oli lavastus, mis toodi ettekäändeks tema vahistamiseks. Sposato väitel soovitasid advokaadid toona tal süütamised omaks võtta ja ka talle endale tundus see olevat õige tegu.

Sposato oli kurikuulus oma kergesti ärritavuse tõttu. Intervjuus «Pealtnägijale» tunnistas ta, et sõltus psühhofarmakoloogiast, aga nüüd on õppinud oma vihahooge talitsema.

Sposato rääkis, et ta naudib Eestit ja soovib siia maja osta ning siin sagedamini käia.