Galerii: PÖFF rullis lahti musta vaiba ja alustas võistlusfilmide näitamist

Must vaip rulliti lahti Tallinna kinos Coca-Cola Plaza, kus kuni 29. novembrini jõuab ekraanile 21 filmi – neist kümme maailma-, kaheksa rahvusvahelist ja kolm Euroopa esilinastust. 

Saksa filmi «Mustlaskuninganna» rahvusvahelise esilinastusega juhatab Pimedate Ööde filmifestival täna õhtul sisse põhivõistlusprogrammi.

Juba eile saabus Tallinna osa filmi autoreid eesotsas kurdi päritolu Saksa lavastaja Hüseyin Tabakiga. Täna jõuab Eestisse ka filmi peaosatäitja, nimekas roma näitleja Alina Şerban, kes on tuntud romade vastu suunatud rassismi vastustajana.

Debüütfilmide esilinastuskohaks on Sõpruse kino, mille ekraanile jõuab 18 filmi. Neist üheksa puhul on tegu maailma-, kaheksa puhul rahvusvahelise ja ühe puhul Euroopa esilinastusega.

Debüütfilmide võistlusprogrammi avab neljapäeval Horvaatia film «Matriarh». 

Põhivõistlusprogrammi filme hakkavad hindama India režissöör Rima Das, Istanbuli filmifestivali direktor Kerem Ayan, Rootsi näitleja Lisa Carlehed, Itaalia helilooja Pivio ning Itaalia fotograaf ja filmitegija Fabrizio Maltese. Žürii tööd juhib nimekas britt, filmide «Harry Potter ja tulepeeker» ja «Neli pulma ja üks matus» režissöör Mike Newell.

Võitjad kuulutatakse välja 30. novembril aset leidval lõputseremoonial. Grand prix rahaliseks väärtuseks on 10 000 eurot, mille paneb välja Tallinna linn. Debüütfilmide võidutöö auhinnaks on 5000 eurot.