P, 20.09.2020

Spioon, kes räägib: mogul Harvey Weinstein värbas mind näitleja Rose McGowani järgi nuhkima

Näitleja Rose McGowan ja filmimogul Harvey Weinstein.

FOTO: SCANPIX

Filmimoguli Harvey Weinsteini poolt nuhkima värvatud endine spioon avaldas esmakordselt detailid oma missiooni kohta, vahendab Daily Mail.

Iisraeli-päritolu Stella Penn Pechanac (36) kasutas mitmeid varjunimesid ja tema ülesandeks oli nuhkida McGowani ja teiste näitlejannades järele, kellel oli plaanis Weinsteini vägistamises ja seksuaalses väärkohtlemises süüdistada.

Pechanac töötas Iisraeli luureettevõttes Black Cube operatiivtöötajana ja valetas enda identiteedi kohta, selleks et korraldada kohtumisi McGowaniga vahetult enne seda, kui näitlejanna poolt kirja pandud karmid väited oleksid Hollywoodi produtsendi karjääri hävitanud.

Ta veenis McGowanit, et  tema nimi on Diana Filip ja ta töötab varahaldusettevõttes Reuben Capital Partners tegevjuhina ja ta pöördus näitlejanna poole sooviga, et too kõneleks ettevõtte pidulikul õhtusöögil, vahendab Mail on Sunday.

Pechanac suutis McGowaniga lähedased suhted luua, koos veedeti aega ja käidi väljas ning näitlejanna olevat spioonile isegi tõdenud, et «maailmas polevat kedagi teist, keda ta oleks saanud sama usaldada.»

Väidetavalt andis Weinstein - keda süüdistatakse ligi 70 naise seksuaalses väärkohtlemises- luureettevõttele kaks peamist ülesannet, milles lepiti kokku mehe advokaatide ja luureettevõtte vahel 2017. aastal sõlmitud lepingus. 

Pühapäeva ajalehe Mail on Sunday andmetel oli nende eesmärgiks pakkuda teavet, mis aitaks Weinsteinil peatada enda kohta uue negatiivse info avaldamine juhtivas New Yorgi-ajalehes ja hankida täiendavat infot raamatu sisu kohta, mis on sel hetkel veel kirjutamisel ja sisaldas kahjulikku teavet. 

Pechanac pidi hakkama McGowani sõbrannaks selleks, et kätte saada kirjutamisel oleva raamatu käsikirja koopia. 

2017. aasta lõpus olevat väljaande andmeil Weinstein kohtunud blondi naisega, kelle nimeks oli Anna ning kes luges mogulile ette lõike McGowani tol ajal veel avaldamata raamatust. Väidetavalt oli Weinstein suutnud sel hetkel ainult omaette pobiseda:« Jumal hoidku!» 

Naise sõnul ei tööta ta enam luureettevõttes ja ta lisas väljaandele: «Ma ei olnud Bondi-tüdruk. Ma olin Bond.»

Pechanac lisas väljaandele: «Olin juba varem töötanud selliste juhtumitega, see oli minu jaoks lihtsalt üks tavaline äriline negatiivne kampaania, mis oli lihtsalt laiema mastaabiga, sest oli suunatud Weinsteini vastu.»  

67-aastane Weinstein ei ole end kunagi süüdi tunnistanud ja kohtuprotsess veel käib.