T, 27.10.2020

Arstid leidsid kõhuvalu kurtnud hiinlanna kõhust «kivi»

Kõhuvaludes hiinlanna. Pilt on illustreeriv.

FOTO: /©The Image Works / TopFoto/Scanpix

Hiinas läks 40ndates naisterahvas haiglasse ning kurtis kõhuvalu. Arstide üllatuseks oli kõhuvalu põhjuseks toidust tekkinud «kivi»,  vahendab Daily Star.

Proua Zhang läks kõhuvaluga haiglasse ning arstid arvasid esialgsete uuringute põhjal, et seda võib põhjustada kasvaja. Endoskoopia käigus aga selgus, et tegu oli toidust tekkinud mitteseeditava moodustisega. 

Hiinlanna 5 cm läbimõõduga «kivi» oli kasvanud lõpuks nii suureks, et põhjustas naisele ebamugavust ning kõhuvalu. 

Arstide sõnul oli «kivi» tekke põhjuseks hiinlanna toiduharjumused – naine sõi palju krabi ning puuvilju. Eriti armastas Zhang hurmaad.

Kõrge proteiinisisaldusega krabi ning taniinirikkad puuviljad on aga raskesti seeditavad ja võivad põhjustada seedesüsteemis moodustisi.

Sellised moodustised on muutumas lausa epideemiaks piirkondades, kus kasvatatakse hurmaad. Nimelt söövad sealsed elanikud hurmaad selle valmimata kujul, mis sisaldab aga omakorda rohkem taniini.

«Hurmaa ja suure koguse krabi söömine põhjustab neil, kelle seedesüsteem on juba nõrk, tahkeid moodustisi,» kirjeldas hiinlanna raviarst. Selliseid väiksemaid toidust moodustunud «kive» esineb ka loomadel.

Arstid otsustasid proua Zhangi «kivi» purustada lööklaineraviga.