PILDID JA VIDEO ⟩ Muidu sõnakas kliimatüdruk Greta Thunberg poetas pressikonverentsil vaid kaks sõna

Rootsi noor kliimaaktivist Greta Thunberg osaleb kuni 13. detsembrini Hispaanias Madridis toimuval kliimakonverentsil.

16-aastane Thunberg oli 9. detsembril koos 23-aastase sakslannast kliimaaktivisti Luisa Neubaueri ja veel mitme teise noorega ühisel pressikonverentsil, teatab afp.com.

Thunberg teatas pressikonverentsi alguses, et tema ja Neubauer ei võta sõna, vaid nad lasevad rääkida teistel noortel aktivistidel.

Greta Thunberg Madridis noorte kliimaaktivistide pressikonverentsil

FOTO: ZUMAPRESS.com/scanpix

«Minu ja Luisa moraalne kohus on juhtida tähelepanu probleemidele, kuid anda sõna ka teistele aktivistidele. Oleme privilegeeritud, sest oleme saanud võtta mitmel korral sõna, kuid sõna tuleb anda ka rahvusvähemustele ja lõunapoolkeral elavatele inimestele. Kliimakriis puudutab kogu maakera, kuid noored on need kes tulevikus peavad üha süvenevas kriisis elama ja võimalik, et surema,» sõnas kliimatüdruk.

Greta Thunberg Madridis noorte kliimaaktivistide pressikonverentsil

FOTO: CRISTINA QUICLER/AFP/Scanpix

6. detsembril Madridi jõudnud Thunberg on kliimakonverentsi üks populaarsemaid persoone. Ta teatas juba saabudes, et ta ei ole seal ainus kliimaaktivist, vaid seal on kümneid noori, kellel on sama sõnum. 

«Olen vaid üks aktivist, olles osa suuremast kliimaliikumisest. Minu sõnum ei ole tähtsam teiste aktivistide sõnumitest, seega küsige ka teistelt,» teatas noor rootslanna siis ajakirjanikele.

Greta Thunberg Madridis noorte kliimaaktivistide pressikonverentsil

FOTO: JUAN MEDINA/REUTERS/Scanpix