PILDID JA VIDEO ⟩ Liibanoni pealinnas Beirutis sai tänaval kanuuga sõita

Üleujutus Liibanoni pealinnas Beirutis

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Liibanoni pealinnas Beirutis sadas 9. detsembril paduvihma, mis muutis linna tänavad jõgedeks, võimaldades neil paatide ja kanuudega sõita, kuna veetase oli  kerkinud 1,6 meetrit.

Vihm ja üleujutus halvasid mõneks ajaks protestid, mis olid Beirutis kestnud 2 kuud ja milles inimesed protestisid korruptsiooni vastu, teatab middleeasteye.net.

Liibanonis kestis 1975–1990 kodusõda, millest see riik ei ole seni paranenud ja selle tõttu on sageli elektrikatkestusi ja muid puudujääke.

Beirutis on ka aegunud kanalisatsioonisüsteem, mis ei jõudnud paduvihmavett piisavalt kiiresti ära kanda ja selle tõttu tekkis üleujutus.

Paduvihm algas juba 8. detsembri hommikul Liibanoni mitmes paigas, kuid kõige suurem sadu oli pealinnas Beirutis ja selle eeslinnades.

Üleujutus Liibanoni pealinnas Beirutis.

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Lõunasse jäävas eeslinnas Ouzais oli veetase nii kõrge, et ulatus üle autokatuste ehk autod jäid tõusuvee alla.

Beiruti Rafik Hariri lennujaama all kulgev autotunnel suleti, kuna sinna voolas palju vihmavett, mida ei jõutud piisavalt kiiresti ära pumbata.

Sotsiaalmeediasse jõudsid fotod, kuidas inimesed sõidavad tänavatel ja ka tunnelis paatide ja kanuudega.

Üleujutus Liibanoni pealinnas Beirutis.

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Avaliku halduse minister Youssef Fenianos süüdistas üleujutuses vananenud, 50-aastast infrastruktuuri ja osa paikade ülerahvastatust.

Ministri sõnul viskavad vaesemate linnaosade elanikud sageli prahi otse kloaaki, tekitades sellega ummistusi, mis samuti takistavad vihmaveel ära voolata.

Ta jätkas, et kuna Liibanonis on mitu kriisi, mis vajavad kohe riigi raha, siis uue infrastruktuuri, kaasa arvatud kanalisatsioonisüsteemi ehitamiseks ei ole raha.

Üleujutus Liibanoni pealinnas Beirutis.

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Liibanon on riik Lähis-Idas, Vahemere idarannikul, mis piirneb põhjas ja idas Süüria, lõunas Iisraeliga.

Liibanoni elanikest on 57% muslimid (35% šiiidid ja 22% sunniidid), 36% kristlased ja 7% druusid.

Liibanon iseseisvus 1943. aastal, olles kuni Esimene maailmasõjani Osmanite riigi osa ja seejärel 1926–1946 valitses seda ala mandaadi alusel Prantsusmaa.

1975–1990 oli Liibanonis kodusõda, millesse sekkusid nii Iisrael kui Süüria.