Kuulus kauboikaabuga tuvi suri, aga ringi uitab juba järgmine mütsiga lind

Kauboikaabuga tuvi Billie suri teda abistanud varjupaigatöötajate sõnul hiljuti.

FOTO: Kuvatõmmis Facebookist

Las Vegase tänavatelt eelmise aasta detsembris ekslemas leitud kolmest kaabuga tuvist ühe tervis ei pidanud vastu ja lind suri. Tundub, et see ei ameeriklasi ei morjenda, sest leitud on juba järgmine mütsiga lind. 

Detsembris Las Vegases Lofty Hopes'i tuvide päästekeskusesse viidud kauboikaabut kandnud Billie-nimeline tuvi suri ilmselt liimist eraldunud mürgiste aurude tõttu, vahendas Metro.co.uk.

Päästekeskus teatas tuvi surmast Facebookis selle nädala keskel: 

«Lofty Hopesi töötajad ja vabatahtlikud teatavad kurbusega, et «Billie The Pidge», üks punase mütsiga kauboi-tuvidest, suri tuvastamata haiguse tagajärjel. Mütsi tõttu ei olnud tuvil võimalik vabaneda kaabu all peituvatest väikestest putukatest, kuid teadupärast armastavad tuvid puhtust ja kasivad lisaks endale ka teisi tuvisid. Samas võisid teda mürgitada ka liimist tekkinud aurud. Tuvidel on aga väga habras hingamissüsteem. Nii palju asju võis siin valesti minna.».

Billiest ja veel kahest tuvis, kes kandsid punaseid kauboikaabusid, said sotsiaalmeediastaarid pärast seda, kui nad leiti vahetult enne jõule Nevadas ringi uitamas. 

Tuvidest filmitud videot jagati sotsiaalmeedias sadu tuhandeid kordi.

Oli nii neid, kellele video nalja tegi, kui ka neid, kes muretsesid lindude heaolu pärast.

Lofty Hope'i töötajad ütlesid, et Billie oli kurnatud juba siis, kui nad linnu enda juurde tõid. 

«Oleme tema kaotuse üle tõeliselt kurvad ja jääme teda alatiseks mäletama,» kirjutasid linnu päästjad. 

Varjupaiga töötajad hoolitsevad endiselt kahe teise kaabut kandnud tuvi ees, kellele pandi nimeks Cluck Norris ja Coolamity Jane. Siiani pole teada, kes ja mis põhjusel üldse tuvidele kaabud pähe kleepis. 

Tuvide päästekeskus teeb pidevalt ka lindude käekäigu kohta postitusi ja vahendab vahvaid videoid. Näiteks andsid turvakodu töötajad hiljuti teada, et Chuck Norrisele meeldib peegliga mängida.

Sombreeroga tuvi

Kolmapäeval märgati aga USAs Renos sombreerot kandvat tuvi, vahendas huffpost.com.

Reno linnaametnik Sabra Newby säutsus Twitteris, et see on pentsik ja lõbus, kuid siiski ebainimlik.

Inimesi, kes lindu näevad, julgustatakse helistama loomateenistuse dispetšeritele, teatasid ametnikud.

Seni ei ole, kes linnule sombreero pähe pani.

«Reno hoolib oma loomadest,» ütles Newby. «Nad vajavad kaitset ja ei pea muutuma naerualusteks.»

Tuvide varjupaiga töötajad teatasid aga oma Facebooki lehel, et nendega võttis ühendust üks Kingmani vangla endine kinnipeetav, kes rääkis, kuidas sealsed vangid kleepisid pudelikorkidest valmistatud mütse tuvidele pähe.

Ka üks vanglaohvitseridest kinnitas mehe juttu. Kuid vanglatuvid olid võrreldes tänavalt leitud tuvidega hästi toidetud ja kübarad olid isevalmistatud.