T, 29.09.2020

HEAD AEGA, INGLISMAA ⟩ Harry ja Meghan koondasid kõik töötajad, kes nende pulmakingiks saadud kodus ametis olid

Prints Harry ja hertsoginna Meghan 7. jaanuaril Londonis Kanada majas, kus nad tänasid kanadalasi sooja vastuvõtu eest möödunud aasta lõpul

FOTO: TOBY MELVILLE/Reuters/Scanpix

Briti meedia teatel koondasid prints Harry ja hertsoginna Meghan oma majapidamises, Frogmore Cottages'is töötanud inimesed.

Harry ja Meghan teataisd 8. jaanuaril sotsiaalmeedias, et nad ei esinda enam kuninglikku perekonda, lahkuvad Suurbritanniast ja kolivad Kanadasse.

Briti õukonna esindajate arvates ei tule juba Kanadasse läinud Meghan Suurbritanniasse tagasi, sest miks muidu tema ja ta mees loobusid töötajatest.

Sussexi hertsog Harry ja hertsoginna Meghan said Windsori lossi maadel asuva Frogmore Cottage'i kuninganna Elizabeth II-lt pulmakingiks. Nad lasid selle maja pööningust katuseni maksumaksjate rahaga renoveerida, kulutades selleks 2,7 miljonit naela (3,1 miljonit eurot). 

Windsori lossi maadel asuv Frogmore Cottage, mis oli alates 2018. aasta kevadest prints Harry ja hertsoginna Meghani kodu

FOTO: Steve Parsons / PA Wire/PA Images/Scanpix

Maja on nüüd jäänud tühjaks, sest Meghan koos pisipoja Archie Harrisoniga on Kanadas ja Harry elab Buckinghami palees, kus ta üritab pereliikmetega veel asju klaarida. Kuninganna Elizabeth II andis Harryle ja Meghanile loa lahkuda ja iseseisvat elu alustada. 

Õukonna allika andmel teatasid Harry ja Meghan jaanuari alguses kokale, majapidajale, majahoidjale ja teistele töötajatele, et nende teenuseid enam ei vajata. Kinnitamata andmetel oli Elizabeth II neile leidnud Buckinghami palees ja Windsori lossis uued töökohad.

Prints Harry ja hertsoginna Meghan 8. juunil 2019 kuninganna Elizabeth II sünnipäevaparaadil

FOTO: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/Scanpix

«Kuna Harry ja Meghan ei vaja enam töötajaid, siis see on kindel märk, et nende edaspidine elu kulgeb enamjaolt Kanadas,» sõnas anonüümne õukonnaallikas.

Ta lisas, et ootamatu töökoha kaotus oli Frogmore Cottage'i töötajatele šokeeriv, sest nad olid uhked selle üle, et töötasid Meghani ja Harry heaks.

Veel ei ole teada, kuhu Harry ja Meghan Kanadas elama asuvad, kuid Meghani senise tegevuse järgi arvatakse, et Vancouverisse.

Kanada meedia kritiseerib Harryt ja Meghanit, kes nende arvates põgenevad Suurbritanniast lootes, et Kanadas koheldakse neid nagu kuningat ja kuningannat.