Video ja pildid: salatunneli kaudu põgenes Paraguay vanglast 76 üliohtlikku kriminaali

PAraguay vanglast põgenes hulga üliohtlikke kriminaale.

FOTO: AFP / Scanpix

Paraguay vanglast põgenes tunneli kaudu vähemalt 76 väga ohtlikku kinnipeetavat, kellest mitmed on kurikuulsa Brasiilia jõugu liikmed. 

Pühapäeval Paraguay vanglast põgenenud kinnipeetavad kaevasid maa-aluse tunneli, mis nägi välja nagu mõnest filmist, sest tunnelis oli ka näiteks valgustus, vahendas NY Post.

Tunnel, mille kaudu kinnipeetavad Paraguay piirilinna vanglast põgenesid

FOTO: AFP / Scanpix

Politsei pressiesindaja Elena Andrada sõnul leidsid ametnikud vangla kongidest umbes 200 kotti mulda. Samas arvatakse, et vähemalt osa vanglaametnikest pidid olema vangidega mestis ning tunneli kaevamine kestis ilmselt nädalaid. Ja see kõik toimus ajal, mis vangla direktor oli puhkusel. 

Ühe tunneli lähedusest leitud kummikindad ja kott.

FOTO: AFP / Scanpix

Justiitsminister Cecilia Perez ütles ajakirjanikele, et seoses kinnipeetavate põgenemisega on vallandatud nii Pedro Juan Caballero linnas asunud vangla direktor ja veel kuus vanglaametnikku.

Siseminister Euclides Acevedo ütles, et tunnel võis olla ka peibutis selleks, et arvataks nagu vanglaametnikel ei ole asjaga seost ning, et on võimalik, et kinnipeetavatel lasti lihtsalt vangla peaväravast välja jalutada.

Põgenenud kinnipeetavate hulka kuuluvad ka Brasiilia võimsaima uimasti- ja relvakaubandusjõugu Primeiro Comando da Capital juhtliikmed.

«Need on väga ohtlikud inimesed,» ütles Paraguay peaprokurör Sandra Quinonez.

Brasiilia piirilinnast Ponta Porast leiti ka viis põlenud kaubikut, mida kasutati arvatavasti põgenemiseks. 

«Meie parimad mehed on läinud piirile, et vangid taas kätte saada,» rääkis politsei pressiesindaja Elena Andara.

Paraguay on välja pannud raskekahuriväe, et põgenenud vangid uuesti kinni püüda.

FOTO: AFP / Scanpix

Brasiilia justiitsminister Sergio Moro ütles, et on valmis aitama Paraguay põgenikke tabamisel ja töötab selle nimel, et takistada neid Brasiiliasse naasmast.

Brasiilia piiri lähedal asuvat Pedro Juan Caballero peetakse inimkaubanduse ja muu jõugutegevuse sõlmpunktiks.