PILDID JA VIDEO ⟩ Hispaaniat tabanud talvetormis möllavad majakõrgused lained

Hispaanias on alates 19. jaanuarist möllanud talvetorm Gloria, milles on senistel andmetel hukkunud vähemalt 3 inimest.

Kõige enam on torm tekitanud kahju idarannikul ja Vahemeres Baleaari saarestikus, teatab euronews.com.

Hispaania mitmes provintsis, kaasa arvatud kolmes, mis asuvad Kataloonias, on merel torm ja lainekõrgus on seitse meetrit. Meteoroloogide sõnul tormine ilm jätkub ja lainekõrgus võib kasvada.

Vahemeres asuva Baleaari saarestiku Mallorca saare Dragonera juures mõõdeti lainekõrguseks üle 14 meetri.

Mallorcal Portocolomis jäädvustati videole laine, mis oli kõrgem kui rannal asuvad korrusmajad.  

Mitmed mereäärsed restoranid on saanud märgatavaid kahjustusi ja nende omanike sõnul tuleb hooneid enne taasavamist remontida.

Ilmaennustajad hoiatasid tormipiirkonnas ka pikaajalise tugeva vihma eest, mida võib sadada rekordilised 150 millimeetrit.

Aragonis, Kataloonias, Murcias ja Valencias on sadanud osades paikades 20 – 40 sentimeetrit lund ning tuule kiirus ulatub seal kuni 100 kilomeetrini tunnis.

Lumine maastik Hispaania kirdeosas.

FOTO: Alvaro Barrientos/AP/Scanpix

Kolm inimest, kes talvetormis elu kaotasid, olid Valencia Gandia kodutu, kellel tekkis hüpotermia, Madridist 130 kilomeetri kaugusel elanud mees, kellel kukkus tugeva tuule tõttu maja katuselt telliskivi pähe ja Asturias oma auto ratastele lumes sõitmiseks kette ümber pannud mees, kellele sõitis teine auto otsa.

Tormipiirkonnas on paljud maanteed muutunud ohtlikuks ja läbimatuks ning osa teid on suletud. Samuti on suletud mitu sadamat ja lennujaama, katkenud on ka Hispaania idaranniku rongiliiklus ning on elektrikatkestusi.

Talvetorm Gloria tekitatud üleujutus Barcelona lähedal, üleujutusvesi mõjutab rongiliiklust.

FOTO: JOSEP LAGO/AFP/Scanpix

Umbes samasugune tormine ilm on ka Prantsusmaal Püreneede mäestiku piirkonnas, kus hoiatati nii paduvihma kui ka lumetormi eest. Torm algab paduvihmaga, mis läheb hiljem üle lumetormiks.