Korduvalt kihutamisega vahele jäänud Sass Henno: liiklustapjaid raviks kõige paremini kiire kuklalasuga

Kirjanik ja lähisuhtevägivallaga võitleja Sass Henno selgitamas Haljala rahvamajas noortele asju, millest täiskasvanud rääkida ei julge.

FOTO: Vladislav Musakko

Kirjanik ja aktivist Sass Henno avaldas sotsiaalmeedias toetust siseminister Mart Helme ettepanekule kehtestada roolijoodikutele karmimad karistused.

Postimees kirjutas eile, et siseminister Mart Helme saatis valitsusele ettepaneku võrdsustada purjuspäi surmaga lõppenud õnnetuse põhjustamine tapmisega. Nii saaks sellise teo eest karistada 6–15-aastase vangistusega. Samuti peaksid Helme arvates kõik purjuspäi roolist tabatud juhid reaalselt vangi minema.

Ettepanekud on tingitud kaks nädalat tagasi Saaremaal juhtunud liiklusõnnetusest, kus joobes juht sõitis surnuks kaks naist ja beebi.

Sass Henno teatas sotsiaalmeedias, et toetab 100-protsendiliselt Helme ettepanekut. «Tahmas peaga sõitmise ja teiste surnuks sõitmise eest peaks reaalselt kinni istuma. Eranditult. Täis peaga sõitmine on megapopulaarne ainult seepärast, et kõik teavad, et eriti midagi ei juhtu, kui vahele jääd,» kirjutas Henno Twitteris.

Henno arvates on probleem just purjuspäi roolikeerajates, mitte kiiruseületajates. «Mitut kaine peaga liiklusmõrva ma tean Eestis? Null,» säutsus ta.

Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu maantee 128. kilomeetril toimunud liiklusõnnetuses hukkus kolm põlvkonda.

FOTO: Irina Mägi

Henno lisas, et tegelikult tahaks ta roolijoodikutele kehtestada surmanuhtluse. «Selliseid alkaššidest liiklustapjaid raviks kõige paremini koha peal kiire kuklalasuga, sest selle «ise muutuda tahtmise» jõu on nad tavaliselt ammu maha joonud,» arvas Henno.

Veel pakkus kirjanik välja, et surmanuhtluse võiks «ägedamaks brändida», näiteks nimetada seda kahjuritõrjeks või puhastusteenuseks. «Samas muidugi võiks sellest Saaremaa vennast ka mingi vöö või toasussid teha, et tast mingigi kasu oleks,» avaldas Henno arvamust.

Tegelikult on Henno ka ise liikluses huligaansustega hakkama saanud. Kuigi alkohol polnud asjasse segatud, jäi ta 2018. aastal kuuks ajaks lubadest ilma, sest oli kolmel korral kihutamisega vahele jäänud. Korra sõitis ta lubatust koguni 44 kilomeetrit tunnis kiiremini.

Tunamullu õigustas Henno ka muusik Raivo Rätte ehk Kõmmari tapmist, kuna see oli tema sõnul hoopis sanitaarraie. «Kui sa lähed oma endist naist peksma ja kägistama ja ta uus kutt su Audiga lödiks sõidab, on kõik väga õigesti. Igaühel on moraalne õigus oma elust peldikuveega alla lasta sellised rämps-inimesed, kes endast nõrgematele haiget teevad,» kirjutas Henno toona.