Washington Posti ajakirjanik kõrvaldati töölt, kuna ta viitas sotsiaalmeedias Kobe Bryanti väidetavale vägistamisjuhtumile

Los Angeles Lakersi Kobe Bryant 12. aprillil 2012 Los Angeleses toimunud kohtumises San Antonio Spursiga

FOTO: LUCY NICHOLSON/REUTERS

Ameerika Ühendriikides Californias Los Angeleses Calabasases kukkus 26. jaanuari hommikul kohaliku aja järgi alla helikopter, millega lendas üheksa inimest, teiste seas ka korvpallilegend Kobe Bryant ja tema 13-aastane tütar Gianna.

USA väljaande Washington Post poliitikareporter Felicia Sonmez viitas mõned tunnid pärast Bryanti surma oma tviidis 2016. aastal ilmunud loole, milles kirjutati, et 2003. aastal korvpallur väidetavalt vägistas noore naise, kuid pääses kohtus kergelt, teatab dailymail.co.uk.

Paik Californias Los Angeleses Calabasase, kus Kobe Bryantit ja veel 8 inimest transportinud helikopter alla kukkus.

FOTO: Kelvin Kuo/AP/Scanpix

Washington Posti juhid kõrvaldasid Sonmezi selle tõttu teadmata ajaks töölt.

2003. aastal väitis 19-aastane naine, et Bryant vägistas ta Colorado hotellis. Naine läks staari vastu kohtusse, kuid pooled jõudsid kohtuvälisele kokkuleppele.

Naise sõnul elas Bryant Colorados Eagelis hotellis, kus ta töötas, oodates seal põlveoperatsiooni. Naine tegi politseile vägistamisavalduse ja korvpallur arreteeriti.

Bryant palus kohtus naiselt vabandust ja naine võttis oma süüdistuse tagasi.

Sonmez postitas Twitterise 2016. aasta aprillis ilmunud artikli «Kobe Bryant’s Disturbing Rape Case: The DNA Evidence, the Accuser’s Story and the Half-Confession» lingi, mida jagati sadu kordi ja kommenteeriti.

Sonmezi sõnul hakkas ta pärast seda postitust saama tapmisähvardusi.

«Ma lihtsalt näitasin, et suurel spordikangelasel oli ka varjukülg, mida paljud tunnistada ei taha. Ma konstateerisin fakti ja see tekitas minu vastu rünnaku. Palun lugege seda lugu, mis avaldati üle 3 aasta tagasi ja tehke omad järeldused. Mina ei ole patuoinas,» kirjutas ajakirjanik.

Sonmez pidi avalikkuse survel lõpuks kõik oma Kobe Bryantit puudutavad postitused kustutama.

Los Angeles Lakersi Kobe Bryant 17. aprillil 2011 Los Angeleses toimunud kohtumises New Orleansi Hornetsiga.

FOTO: LUCY NICHOLSON/Reuters/Scanpix

Washington Posti tegevtoimetaja Tracy Grant selgitas, miks poliitikareporter mõneks ajaks sundpuhkusele saadeti.

«Felicia Sonmez kõrvaldati töölt, kuna ta rikkus meie väljaande sostiaalmeedias kommenteerimise head tava. Tema tviit näitas asjatundmatust ja ta kahjustas sellega oma kolleegide mainet,» teatas tegevtoimetaja.

Sotsiaalmeedias on neid, kes asusid ajakirjaniku kaitsele, kuid ka neid, kes teda ründavad.

Tema kaitsjate sõnul on ka staaride elus pahupool ja seda ei saa eitada.

Sonmezi ründajate arvates mõnitas ta õnnetuses hukkunud korvpallistaari, kuna meenutas avalikult ta elu negatiivset ja unustusehõlma vajunud seika. Oli ka neid, kes nõudsid, et Sonmez oma Twitteri konto kustutaks.

«Iga asja jaoks on oma aeg ja koht. Vaid mõned tunnid tagasi hukkunu elust negatiivse esiletoomisega näitab see ajakirjanik oma harimatust ja maitsetust. Felicia sa oled oma ametis häbiplekk,» oli üks vihane tviit.

Veel üks Twitteri kasjutaja kirjutas, et Washington Posti reporter tuleks saata jäädavalt Hiinasse Wuhani koroonaviirust kajastama.

Viiekordset NBA meistrit ja kahekordset olümpiavõitjat Kobe Bryantit mälestatakse nii USAs kui teistes riikides. Sotsiaalmeedias on talle palju järelehüüdeid.  

Inimesed mälestamas kopteriõnnetuses hukkunud korvpallilegendi Kobe Bryantit Los Angeleses.

FOTO: Michael Owen Baker/AP/Scanpix