E, 21.09.2020

WHO tegi avalduse: koroonaviiruse peatamiseks on meil vaja 675 miljonit dollarit

Turistile pakutakse kaitsvat maski. Pilt on illustratiivne.

FOTO: LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/Scanpix

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) pidas täna koroonaviiruse teemalist pressikonverentsi, kus avaldati, et organisatsioon nõuab haigusepuhangu peatamiseks 675 miljonit dollarit, vahendab  The Guardian.

WHO pressikonverentsil avaldati, et täna kell 18.00 Genfi aja järgi on Hiinas 28 060 kinnitatud koroonaviiruse juhtumit ja 564 surma. Väljaspool Hiinat on 24 riigis 225 juhtumit ja üks surm.

Organisatsioon ei tea haiguspuhangu allikat ega mõista täielikult selle ülekandumist ega tõsidust. Samuti pole infektsioonide ennetamiseks vaktsiini ega antibiootikume patsientide raviks.

Igaüks saab puhangu ohjeldamiseks teha järgnevat: pese regulaarselt käsi, kata küünarnukiga aevastamise ja köhimise puhul nina ning suu. 

Koroonaviiruse puhangu peatamiseks nõuab WHO 675 miljonit dollarit ning organisatsioon kutsus riike üles investeerima ennetamisse ja teadusuuringutesse.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) koroonaviiruse teemaline pressikonverents 6. veebruaril 2020. Keskel WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus.

FOTO: DENIS BALIBOUSE/REUTERS/Scanpix

Küsimusele, kas maailm jõudis haiguspuhangu kõrgpunkti, ütles WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus: «Praegu on liiga vara ennustada numbreid, ehkki oleme rahul, et on esimene päev, mil Hiinas teatatud kinnitatud juhtumite üldarv on langenud.»

Ta lisas: «Oleme endiselt intensiivse puhangu keskel ja kõigi ennustuste tegemisel peame olema väga ettevaatlikud.»