R, 18.09.2020

PILDID JA VIDEO ⟩ Bill Gatesi uus superjaht paneb õhku ahmima

Microsofti asutaja, miljardär Bill Gates on seni luksusjahte üürinud, kuid hiljuti ostis endale jahi, mille hind on 645 miljonit dollarit (590 miljonit eurot).

Msn.com andmetel on Aqua nime kandev jaht 372 jalga ehk 113 meetrit pikk ning sellel on viis tekki, millel on lisaks Gatesi luksuskajutile veel kajutid 14 külalisele ja 31 meeskonnaliikmele.

Jahi pardal on ka jõu- ja joogasaal, massaaži- ja ilusalong, bassein, päikese- ja puhkealad ning köök. 

Bill Gates tellis luksusjahi Aqua. Pildi arvutijoonistus jahist.

FOTO: Sinot/Cover Images/Scanpix

See jaht sõidab vesinikkütusel, olles keskkonnasõbralik. Ühe tankimiskorraga saab Aquaga sõita rohkem kui 6000 kilomeetrit ehk ületada Atlandi.  

Tänu vesinikule, mida hoitakse temperatuuril -250 °C kahes mahutis ja mis muundatakse elektrienergiaks, on ainus heide vesi.

Aqua kontseptsiooni esitleti möödunud aasta septembris Monaco jahimessil, ühtegi sellist jahti ei ole veel valmis ehitatud. Disaini taga on jahiarhitekt Sander Sinot, kelle sõnul loob ta vaid selliseid aluseid, mis ei saasta keskkonda.

Kinnitamata andmetel peaks Gates, kes esitas jahile tellimuse ja tegi juba suure ettemakse, saama selle kätte 2024. aastal.

Jahist pilte näinud kommenteerisid, et see paneb õhku ahmima, sest tegemist on tõenäoliselt maailma kõige luksuslikuma jahiga.

Bill Gates tellis luksusjahi Aqua. Pildi arvutijoonistus jahist.

FOTO: Sinot/Cover Images/Scanpix