Relvastatud gäng varastas koroonaviiruse paanikas WC-paberit

WC-paberi rullid Hongkongi ühes ostukeskuses

FOTO: PHILIP FONG / AFP/Scanpix

Hiina erihalduspiirkonnas Hongkongis varastas relvastatud gäng sadu WC-paberi rulle, kuna seal on hakanud uue koroonaviiruse COVID-19 tõttu nappima esmatarbekaupu, kaasa arvatud WC-paberit.

Hongkongi politsei teatel ründasid kolm relvastatud meest Mong Koki linnaosa ostukeskuse ees veokit ja selle juhti. See Hongkongi linnaosa on tuntud kuritegelike gängide poolest, teatab afp.com. 

«Vargad ähvardasid juhti noaga ja võtsid 1000 Hongkongi dollari eest WC-paberit,» teatas politsei. 1000 Hongkongi dollarit on 120 eurot.

Politsei uurib juhtumit ja üritab leida kurjategijad, kes ärandasid WC-paberi laadungiga auto.

Hiinas on hakanud koroonaviiruse tõttu kantavaid näomaske nappima ning inimesed teevad neid ise WC-paberist ja teistest käepärastest asjadest. Hoolimata Hongkongi juhtide kinnitusest, et vajalikke kaupu tuuakse poodidesse juurde, on inimesed hakanud asju suurtes kogustes kokku ostma. Poed ei jõua lette nii kiiresti kaubaga täita, kui ära ostetakse. Lisaks WC-paberile haaravad kohalikud ka riisi, pastat, käte desinfitseerimise vahendeid ja teisi asju, millega saab nii käsi, nägu kui muud ka puhastada.

Möödunud aasta detsembris Hiinas Hubei provintsis Wuhanis alanud uue koroonaviiruse epideemia on võtnud elu üle 1700 inimeselt, nakatunuid on 70 000 ja 760 miljonit inimest karantiinis.

Uus haigus on jõudnud vähemalt 30 riiki. Väljaspool Hiinat on viiruse tõttu surnud neli inimest.