L, 24.10.2020

NOBEDAM KUI USAIN BOLT ⟩ India põllumees lippas mudas rekordilise kiirusega

28-aastane Srinivas Gowda kappab koos härgadega mudases vees välgukiirusel. Kohalik Usain Bolt läbis 142,5 meetrit 13,62 sekundiga!

FOTO: RATHAN BARADY/AFP

«Mees metsast», hindu Srinivas Gowda, on arvatavalt suutnud läbida 100 meetrit kiiremini kui maailmarekodimees Usian Bolt. Maailmarekord 9,58 kuulub kuulsa jamaikalase nimele, kuid nüüd olevat hindu jooksnud veelgi kiiremini! 

Moodadabri külast pärit välejalg läbis omanäolisel härgade võiduajamisel 142,5 meetrise distantsi ajaga 13,62 sekundit. 28-aastane Gowda ajaks traditsioonilisel «Kambala» võistlusel pehmemudases vees mõõdeti 100 meetri kohal 9,55 sekundit, mis on 0,3 sekundi võrra parem Bolti nimele kuuluvast maailmarekordist.

«Kambala» on Karnataka Dakshina Kannada ja Udupi põllumeeste pikkade traditsioonidega võistlus, kus tuleb joosta märjas mudas koos härgadega.

Mis puudutab rekordit, siis ametlikult seda kinnitada ei saa, sest Gowda lippas koos härgadega, kes olid talle ni öelda «jänesteks». Nobeda mehe aeg on aga ikkagi kummastav, sest muda on jooksmisel pigem takistavaks faktoriks.