GALERII JA VIDEO ⟩ Viini ooperiballi piletid maksid VIPidele üle 20 000 euro

5000 külalist, 1300 pudelit šampanjat ja 1 460 000 jälgijat üle maailma. Need on vaid mõned numbrid hingematvalt glamuurselt Viini ballilt, kuhu kogunevad maailma ilusad, rikkad ning kuulsad.

Viini ooperballile tulevad inimesed peavad pileti eest välja käima üle 300 euro. Tõelised VIPid maksavad parima vaatekoha eest aga üle 23 600 eurot! Selliseid pääsmeid oli saadaval vaid 12 tükki, kirjutab Daily Mail.

Ürituse korraldamine oli tõeline väljakutse - kokku pidutses tervelt 5000 inimest. Näitlejad, ettevõtjad, poliitikud ja muu eliit jõi ära 900 pudelit õlu, sama palju veini ning 1300 pudelit šampanjat. Loomulikult ei tule ka toidust kõrgetel külalistel puudust.

Sel aastal tõmbas kaamerasilmade tähelepanu aga Eesti päritolu Ornella Muti ja Austraalia ärimehe Richard Lugneri särtsakas kohtumine. Ornella Muti on Itaalia näitleja, kelle baltisakslasest ema sündis Võrumaal.

Viini ooperiballile on varem tulnud maailma tuntumatest nägudest näiteks Kim Kardashian. Tänavu särasid fotograafide eest näitleja Gabriel Luna ja modell Franziska Knuppe.

Sel aastal on kõmu tekitanud ka naissoost paar tantsijate armee seas. «Viini ball marsib ajaga kaasas,» kuulutati Sophie Grau ja Iiris Klopferi debüüti. Esinejate jaoks on eelneb säravale õhtule tohutult tööd, mida tõendab ka klipp etenduse proovist. Vaata videot allpool!

Viini Riigiooperi suurüritust korraldatakse juba 1814. aastast saati.