Briti tennisestaar vajab taas operatsiooni
Sportlaskarjääri valus lõpp?

Andy Murray

FOTO: Steven Paston/PA Wire/PA Images/Scanpix

Kolmekordne suure slämmi turniiri võitja Andy Murray teatas, et võib vajada uut operatsiooni, vahendab The Guardian. Mäletatavasti käis Murray 2019. aasta alguses puusaliigeseoperatsioonil ning võttis teisel poolaastal osa ka mõningatest turniiridest.

Viimati mängis Briti tennisetäht mullu novembris Davis Cupil, kus ta sai vaagnavigastuse. Nüüd seisab Murray taas silmitsi puusaoperatsiooniga. Tegemist on aasta tagasi tehtud operatsiooni komplikatsioonidega - heterotoopse luustumisega, mis tähendab luu kasvamist väljaspoole normaalset luustikku.

«Järgmise kahe nädala jooksul testin puusa täiega, kui ta vastu ei pea, siis on vaja kirurgilist sekkumist.»

«Samas kasvavat luud ei tohi eemaldada. Luu peab lõpetama kasvamise, alles siis saab opile minna. Järgmisel kuul olen targem, kas ma saan üldse selle puusaga mängida või mitte,» rääkis 32-aastane britt.

«Kui arstidel ei õnnestu artroskoopiline operatsioon, siis nad peavad mu puusa uuesti avama, ja sellest taastumine võtab tunduvalt rohkem aega.»

Operatsioon tähendaks seda, et Murray ei mängi Wimbledonis ega Tokyo olümpiamängudel. Kuid šotlane ei taha alla anda. 

«Tahan jätakta mängimist, sellest pole kahtlustki.» 

Murray soovib oselada Miami Openil, mis algab 25. märtsil. 

«Ei taha midagi kindlat öelda, olen ennustamise suhtes hellaks tehtud. Võib minna nii, võib minna naa. Väga võimalik, et mind Miamis siiski ei näe, sõltub puusast.» rääkis Murray.