Põhja-Korea eitab koroonaviirusse nakatumisi, kuid ehitab kiirkorras haiglat

Põhja-Korea liider Kim Jong-un (kesekel, ilma kaitsekiivrita) koos kamraadidega kühveldamas Pyongyangis uue haigla ehitusplatsil sümboolselt liiva

FOTO: KCNA/via REUTERS/Scanpix

Põhja-Korea on seni eitanud, et keegi seal on uue koroonaviiruse nakkuse saanud või viirushaiguse tagajärjel surnud, samas aga ehitatakse kiirkorras uut haiglat.

Põhja-Korea uudistekanali KCNA teatel langetas riigi liider Kim Jong-un juba möödunud aasta detsembris otsuse, et pealinn Pyongyang peab saama uue haigla, edastab afp.com

Kim osales 17. märtsil uue haigla nurgakivi panemisel ja pidas seal kõne.

Põhja-Korea liider Kim Jong-un pidamas Pyongyangis uue haigla ehituspaigas kõnet

FOTO: 朝鮮通信社/AP/Scanpix

Ta sõnas, et haigla peab olema valmis Põhja-Korea Tööpartei asutamise 75. aastapäevaks, mis on 10. oktoobril. Seega peaks haigla valmima 7,5 kuuga.

Lõuna-Korea meedia teatel oli Kim rõhutanud, et see haigla on ehitusprioriteet. See peab valmima võimalikult kiiresti ning teised ehitamised, mis on juba käivitunud, tuleb katkestada.

Põhja-Korea juht Kim Jong-un (keskel, ilma kaitsekiivrita) külastas Pyongyangis uue haigla ehitusplatsi

FOTO: KCNA/via REUTERS/Scanpix

Põhja-Koread jälgivate lääne uurijate arvates viitab haigla ehitamine, et ka selles riigis on koroonaviiruse nakkuse saanuid ja see viirus levib.

Põhja-Korea liider Kim Jong-un (keskel, ilma kaitsekiivrita) külastas koos kõrgete ametnikega Pyongyangis uue haigla ehituspaika

FOTO: 朝鮮通信社/AP/Scanpix

Kui Hiina möödunud aasta lõpul teatas, et seal levib uus koroonaviirus, sulges Põhja-Korea oma piiri, jäädes suuremasse isolatsiooni kui varem. Samuti ei pääse turistid riiki, eelkõige hiinlased, kes käivad Põhja-Korea spaades ja mäesuusakeskustes.

Koroonaviiruse kahtlusega kohalikud ja piiride sulgemise tõttu lõksu jäänud välismaalased on pandud karantiini.

Lõuna-Korea meditsiiniekspertide arvates võib Põhja-Koreas olla kümneid või isegi sadu nakatunuid, sest enne globaalset pandeemiat oli seal tuhandeid hiinlasi, kes võisid olla nakatunud, kuid ei teadnud seda.

Lõuna-Korea meedia teatel desinfitseeritakse Põhja-Korea piiripunktides ja sadamates inimesi ja sõidukeid.

Põhja-Korea liider Kim on jätkanud relvakatsetustega, üritades nendega läänt hirmutada.