ERAKORDNE VAATEPILT ⟩ Lugeja fotod: koroonakriis on tühjendanud isegi PERHi EMO

Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond oli pühapäeva keskpäeval täiesti tühi.

FOTO: Elu24 lugeja

Loogika ütleks, et koroonapuhang on niigi kaootilisse erakorralise meditsiini osakonda ainult tööd ja segadust juurde külvanud. Lugeja pildid Põhja-Eesti regionaalhaigla EMOst aga paljastavad, et olukord on risti vastupidine.

Kui igal tavalisel päeval on Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonnas rahvast murdu, siis täna keskpäeval valitses majas teistsugune vaatepilt. Fotodelt jääb mulje, et koroonakriis pole peatanud ainult meelelahutust, kultuurielu ja turismi, vaid ka eestlaste erakorralise haigestumise.

Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond oli pühapäeva keskpäeval täiesti tühi.

FOTO: Elu24 lugeja

Juba märtsikuu alguses palus regionaalhaigla, et koroonaviiruse tunnustega EMOsse ei tuldaks. «Kõigepealt tuleb telefoni teel nõu pidada oma perearstiga, helistada perearsti nõuandeliinile 1220 või hädaabinumbril 112,» on haigla ametlik soovitus, mille leiab ka kodulehelt.

Kaks nädalat tagasi paigaldati PERHi parklasse triaažitelk, et tagada haiglaravil viibivate patsientide ning haigla töötajate kaitse. Mobiilse triaaži peavad läbima kõik, kes EMOsse pöörduvad. Triaažikabinetis võetakse patsiendi anamnees ning selgitatakse edasise ravi vajalikkus, loomulikult kannavad töötajad vastavat kaitseriietust.

Kuna nüüdseks on erakorralise meditsiini osakond praktiliselt inimtühjaks jäänud, võib järeldada vaid üht: tavaolukorras pöörduvad inimesed EMOsse liiga kergekäeliselt.

Ka ekraanilt võib näha, et registreeritud patsiente EMOs praktiliselt pole. Tavalise numbrite rodu kohal valitseb tühjus.

FOTO: Elu24 lugeja