SÜDANTLÕHESTAV ⟩ Koroona pärast palati ukse taha jäänud ameeriklane pidi kohutavat uudist kuulma telefonitsi

Mees jäi ukse taha südantlõhestavat uudist ootama, kuna koroonaviiruse Covid-19 leviku tõttu ei lubatud teda palatisse.

FOTO: Kuvatõmmis Facebookist

Ameeriklanna Sarah Gliem jagas CafeMom blogis ja Pennsylvania kristlaste organisatsiooni Facebooki lehel südantlõhestavat lugu. Naise rasedus katkes ning Sarah abikaasa Jared, kes istus samal ajal koroona pärast koridoris, kuulis sellest telefonitsi.

«Täna pidi mu mees istuma koridoris ja läbi telefoni valjuhääldi kuulama, et meie laps läks Jeesuse ja enda suure õe juurde,» alustas Sarah emotsionaalselt. 

Sarah abikaasa ei tohtinud koroonaviiruse Covid-19 pärast kehtestatud piirangute tõttu naisega koos palatisse siseneda. «Jaredit ei lubatud COVID-19 tõttu isegi ooteruumi. Saabudes küsisin, kas ta võiks minuga kaasa tulla, kuna arvasime, et meie rasedus on katkenud. Kui nad ütlesid ei, hakkasin nutma.»

Sarah oli 19. märtsil komplikatsioonide tõttu haiglas juba korra käinud, siis kuulis naine südamelööke. Sel saatuslikul päeval, mil Jared pidi ukse taga ootama, sai Sarah teada, et lapse südametegevus on peatunud. 

 «Isa ei näinud viimast korda oma beebit ja ema pidi kuulma kõige jubedamat uudist oma beebi kohta.... üksinda.»

«Me ei saanud koos leinata, me ei saanud isegi kallistada ja öelda üksteisele, et kõik saab korda või et me saame sellest üle. Selle asemel lohutas mind arst. [...] Mõistan ettevaatusabinõusid, kuid see ei tee seda lihtsamaks.»

«Raseduse katkemine, nurisünnitus, imiku surm…. Need kogemused ei lakka kriisi ajal eksisteerimast. [...] Üksteise toetamine on hetkel isegi ROHKEM olulisem, kui see oli paar nädalat tagasi,» avaldas Sarah.

Sarah rasedus katkes seitsmendal nädalal. 15 kuud varem oli paar 36. rasedusnädalal kaotanud oma tütre. Nende peres kasvab poeg.