Ka selle aasta jaani ajal tuleb hambaid plagistada?

Jaanituli. Pilt on illustreeriv

FOTO: shutterstock.com

Eestimaalasi on igal aastal huvitanud, milline tuleb jaaniilm, sest see on aeg, mil ööd on valged ja lõkke ääres on mõnus olla.

Eestis on olnud aastaid, mil 23. juunil jaanilaupäeval ja 24. juunil jaanipäeval on olnud jahe ja sadanud vihma, mõnel aastal isegi lund. Lõkke ääres on saanud küll olla, kuid selline ilm on sundinud üsna kiiresti siseruumidesse.

Lähiaastatel on jaanipäeva eelsel ajal olnud soe, jaanipäevaks on temperatuur langenud, kuid hiljem uuesti kerkinud. Tundub, et Eestis on reegliks, et jaaniajal tuleb külma ja vihma taluda ning hambaid plagistada.

2019. aasta jaaninädala algus oli soe, kuid 23. juunil õhutemperatuur langes ja ilm oli selline mõned päevad, kuni temperatuur taas kerkis.

Pikaajalisi ilmaennustusi tegev USA ilmaportaal Accuweather lubab, et sel aastal ei tule Eestis jaaniajal külmetada ega vihma käes liguneda.

Suvine vihm. Pilt on illustreeriv

FOTO: shutterstock.com

Selle portaali ennustuse kohaselt on ilm Eestis 22. - 26. juunini 2020 suurepärane.

Päeval on sooja 23 – 25 kraadi ja öine temperatuur on 13 – 14 kraadi juures ning vihma ei saja.

Ka edasine ilm peaks jätkuma samade temperatuuridega, kuid mõnel päeval on hoovihma ja äikest.

Samuti lubatakse juuliks suurepärast puhkuse- ja rannailma.

Teised ilmaportaalid ei ole veel avaldanud, milline ilm võib Eestis jaaniajal olla.

Jaanipäev on Eestis 24. juunil tähistatav püha. 24. juunile eelnevat 23. juuni päeva nimetatakse jaanilaupäevaks ja nendevahelist ööd jaaniööks, seda tähistatakse Eestis, Lätis ja põhjamaades jaanituledega.