Hispaanias kehtestati seitse nädalat tagasi koroonaviiruse pandeemia tõttu piirangud, mis lukustasid hispaanlased koduseinte vahele. Sellest nädalavahetusest alates on aga kehtestatud uued reeglid, ning hispaanlased võivad lõpuks kord päevas välja minna, vahendab Postimees.

Pärast 48 päeva said Barcelona elanikud lõpuks koduseinte vahelt välja, olgugi, et ainult kord päevas. Hispaanlastel lubatakse välja minna selleks ettenähtud ajal, et teha sporti või lihtsalt jalutada.

FOTO: Paco Freire/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Esimesed hispaanlased kogunesid pärast piirangute muutmist promenaadile juba 2. mai varahommikul. Joogamatti kandev hispaanlane oli kohal päikesetõusu ajal.

FOTO: PAU BARRENA/AFP/Scanpix

Päikesepaistelist ilma nautima tulnud inimeste keskel patrullivad ka ratsapolitseinikud. Õue lubatud kohalikud jalutavad, kõnnivad ning teevad trenni promenaadil, kuid rand on hetkel veel suletud.

FOTO: EMILIO MORENATTI/AP/Scanpix

Hispaanlased on lubatud selleks ettenähtud kellaaegadel. Näiteks on enam kui 70-aastastel lubatud väljas liikuda ennelõunal kella 10 ja 12 vahel või siis õhtul seitsme ja kaheksa vahel.

FOTO: EMILIO MORENATTI/AP/Scanpix

Sarnaselt Barcelonaga, on ka Madridi tänavad, ja pildil olev Toledo sild, hispaanlastest pungil. Samas peavad kohalikud kinni pidama reeglist, et kuigi kodust võib jooksmiseks ja rattaga sõitmiseks liikuda ka kilomeetri raadiusest väljaspoole, ei tohi kodukandist mujale minna. 

FOTO: MANU FERNANDEZ/AP/Scanpix

Hispaania võimud muutsid laupäeval kohustuslikuks näomaskide kandmise ühistranspordis (seni oli see soovituslik nõue). Küll aga kannavad paljud maske ka tänaval, värske õhu käes liikudes.

FOTO: Bernat Armangue/AP/Scanpix

Uute reeglite kohaselt tohib väljas sporti teha, kuid seda vaid üksi. Need hispaanlannad, hoides väikest distantsi, on aga otsustanud trenni teha kahekesti.

FOTO: Mercedes Menendez/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kuigi rannad on suletud, saavad hispaanlased nüüdsest teha ka veesporti. Pildil on Tenerife elanikud.

FOTO: Mercedes Menendez/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Lisaks sportimisele said hispaanlased laupäeval rõõmu tunda ka heast ilmast. Päikest naudib noor hispaanlanna Madridist.

FOTO: MANU FERNANDEZ/AP/Scanpix

Isegi päikeseloojangu ajal oli laupäeva õhtul Barcelona promenaadil neid, kes värsket õhku nautisid. 

FOTO: EMILIO MORENATTI/AP/Scanpix