Paldiskis pussitas naine jaaniööl tüli käigus meest
Politsei kõrvaldas liiklusest 27 joobes juhti

Verine nuga. Foto illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Möödunud ööpäev oli politseile töine, ent korrakaitsjate sekkumist nõudvaid raskemaid vahejuhtumeid õnneks ei esinenud.

PPA operatiivjuht Tago Trei sõnul oli möödunud ööpäev sarnane mõne mööndusega tavapärasele nädalavahetuse päevale.

«Suurem osa väljakutsetest olid seotud joobes inimestega, kes püüdsid koduste või teistega tekkinud konflikte vägivallaga lahendada,» kirjeldas Trei.

Neist üks tõsisemaid vahejuhtumeid leidis aset täna öösel Paldiskis, kus esialgsetel andmetel oli naine oma meest noaga tüli käigus löönud.

Naine peeti kinni ja mees viidi haiglasse.

Politseile teadaolevalt ei ole tema seisund eluohtlik.

Ka sai politsei eile õhtul väljakutse Mustamäele, kus kaks meest ründasid noaga 28-aastast meest ja võtsid talt rahakoti.

Kiirabi andis mehele esmaabi, tema vigastus ei olnud õnneks tõsine. Juhtunu üksikasju uurib politsei edasises menetluses.

Ööpäeva vältel vajas turvalist öömaja kainestuskambris ligi poolsada inimest, kes olid alkoholi liigtarvitanud. Samuti kõrvaldati liiklusest 27 joobes juhti.

«Varasematel aastatel on jaanipäeval tabatud joobes juhtide arv küündinud kohati sajani või üle sellegi. Kuna suurem osa neist on tabatud suuematelt avalikelt jaanituledelt, mida tänavu ei toimunud, on langustrend osaliselt sellega selgitatav,» märkis politsei operatiivjuht.

Liikluses möödunud ööpäeval keegi elu ei kaotanud. Küll juhtus päeva vältel kümme avariid, milles sai viga 12 inimest.

Peaasjalikult sattusid avariidesse jalgratturid ning seda kas tähelepanematuse või joobe tõttu.

«Hea meel näha, et enamus inimesi said jaanipühasid siiski rahulikult oma lähedaste ringis tähistada ning jäid terveks. Politsei jaoks ei ole aga jaanipühade aegne töö veel lõppenud. Praegu jätkame Eesti eripaigus politseioperatsioonidega liikluse rahustamiseks ja sõidukijuhtide kainuse kontrollimiseks. Samuti on teada, et mõned jaanipeod käivad praegugi edasi ning seda arvesse võttes oleme ka oma töö ja tegevused vastavalt planeerinud,» kinnitas politseijuht.