KUULA ⟩ UK artist Ellis avaldas koos NOËPiga kirjutatud singli

Muusik NOËP ehk Andres Kõpper

FOTO: Raul Mee

Täna, ​26. juunil avalikustas briti muusik ​Ellis ​koostöös kodumaise pop artisti ​NOËP​iga värske singli «​Speak Français​» oma tulevaselt albumilt «Recollection Prospective EP». Uus lugu on jätk Ellise albumi esiksinglile «​Don't Say Ur Sorry​» ​ning demonstreerib UK produtsendi täiesti teistsugust külge, kasutades vokaalipõhist lähenemist popile.

«Alustasime «Speak Fran​ç​ais» loo kirjutamist möödunud aastal Eestis toimunud laulukirjutajate laagris. Mäletan, et NOËPil tuli idee fokusseerida refrääni temaatika kellelegi, kes paneb su armastuse keeles rääkima...või siis prantsuse keeles. Lõime kohe paralleeli sarja Friends tegelaste Phoebe ja Joey dialoogiga ja ülejäänud sündis juba iseenesest. Kirjutasime loo vaid paari tunniga. Nimetaksin seda tulemust kui fun, bouncy disco bop, with a little bit of cheek,​» ​kirjeldab Ellis.

NOËP​, kes andis maikuus koos erilise post-apokalüptilist maailma kujutava animeeritud ​muusikavideoga välja suvise singli «​Young Boy​», tabab omapärase vokaali ja enesekindlusega imehästi loo «​Speak Français​» vaimu. «Ma armastan seda lugu. See on üks neist, mis sündis ülima kergusega. Kokkuvõtvalt räägib lugu ebakindlast poisist, kes avastab, et ühe konkreetse südamedaamiga vesteldes on ta täielik hurmur. Sellest tulenevalt tunneb ta, et on absoluutselt kõigeks võimeline – isegi prantsuse keele õppimine on võimalik,» räägib loo tagamaadest NOËP.

Noor produtsent ​Ellis ​võlub muusikasõpru oma lõputu loovuse ja tehniliste oskustega ning jätkab oma positsiooni tugevdamist nii voogedastusplatvormidel kui raadios. Hiljuti ilmus ka Ellise remix populaarse norra lauljanna Astrid S ja produtsentide duo NOTD singlile «I Don't Know Why», samuti on oodata tulevast remixi Lady Gaga uuelt albumilt «Chromatica». Ellise debüütalbum «​Recollection Prospective EP​» ilmub Monstercat plaadifirma alt juba augustikuus.