Kanye West teatas, et kandideerib USA presidendivalimistel

Kanye West

FOTO: Reuters / Scanpix

Kuulus räppar on varemgi õhutanud spekulatsioone, et ta võiks ühel päeval potentsiaalselt osaleda presidendivalimistel. Viimati rääkis ta eelmise aasta novembris, et kavatseb osaleda 2024. aasta presidendivalimistel.

«Peame jumalasse uskudes viima ellu Ameerika unistuse, ühendama oma nägemuse ja ehitama üles tuleviku. Kandideerin Ameerika Ühendriikide presidendiks,» kirjutas Kanye West laupäeval Twitteris.

Praegu on veel aga ebaselge, kas West on oma lubaduse osas algatanud ametliku protseduuri, vahendas Daily Mail.

Ehkki presidendivalimistele kandideerimiseks pole ametlikku tähtaega, peavad kandidaadid järgima seadusest tulenevaid esitamisnõudeid, mis on osariigiti erinevad. 

Paljudes osariikides, sealhulgas Californias, ei ole veel sõltumatute kandidaatide hääletussedelile lisamise kuupäev kukkunud.

Westi säuts põhjustas kogu riigis toimunud iseseisvuspäeva tähistamise keskel aga sotsiaalmeedias palju kõneainet. 

Ekstsentriline miljardär Elon Musk oli üks esimesi, kes kinnitas avaldas räpparile toetust.

«Sul on minu täielik toetus!» kirjutas Musk.

Selle nädala alguses külastas West Tesla asutajat ja postitas sellest Twitterisse foto.

Mittu fänni teatasid Westi laupäevase postituse all, et sooviksid sel juhul näha asepresidendina just Muski.

Westi abikaasa Kim Kardashian ei ole aga mehe avalduse peale veel midagi suurt öelnud. 

Ometi avaldas naine abikaasale toetust lisades postituse alla USA lippe. 

Kanye säuts võeti aga enamasti vastu skeptiliselt. Näiteks viitasid mitmed inimesed postituse all Westi ja laulja Taylor Swifti 2009. aasta kuulsale pilkudevahetusele. 

«Taylor Swift on ikkagi sinust parem,» kirjutas üks Twitteri kasutaja.

Samas oli jällegi neid, kes arvastid, et tegemist on osava lükkega, et USA praegune president Donald Trump tagasi valitaks. 

Oli ka neid, kelle arvates on tegemist lihtsalt osava reklaamitrikiga, et promoda Westi uut albumit, või kingakollektsiooni. 

West ei ole oma teatega avaldanud aga oma parteilist eelistust, kuid varasemast on teada, et nii tema kui ka Musk on toetanud Trumpi. 

Tänavu mais tänas Musk Trumpit Twitteris soovituse eest, et Californias asuv Tesla tehas peaks COVID-19 pandeemia ajal olema avatud.

2018. aasta oktoobris paljastas West oma toetuse Donald Trumpile pärast kummalist Twitteri üleskutset, mis tekitas muret räppari vaimse tervise osas.

West on lubanud varem ka, et kandideerib 2024. aastal presidendiks.