Karjääri lõpetanud Soome laskesuusakuulsus: just need kaks võistlust tekitavad tuska

Elu24
Copy
Soome laskesuusatäht Kaisa Mäkäräinen lõpetas käesoleva aasta kevadel pika sportlasteekonna.
Soome laskesuusatäht Kaisa Mäkäräinen lõpetas käesoleva aasta kevadel pika sportlasteekonna. Foto: Jussi Nukari via www.imago-images.de/imago images/Lehtikuva/Scanpix

Kevadel suurepärase sportlaskarjääri lõpetanud Soome laskesuusataja Kaisa Mäkäräinen avaldas Soome meediale, millised võistlused tal karjääris hingele kripeldama jäid.

Kaisa Mäkäräineni viimaseks jäänud võistlus oli märtsikuus maailmakarika etapil Kontiolahtis, kus soomlanna saavutas neljanda koha. Uudis 37-aastase Mäkäräineni sporditee lõppemise kohta tuli avalikuks juba enne starti.

Kaisa Mäkäräinen pärast 4. kohta naiste 10 kilomeetri distantsil Kontiolahtis 14.märtsil 2020.
Kaisa Mäkäräinen pärast 4. kohta naiste 10 kilomeetri distantsil Kontiolahtis 14.märtsil 2020. Foto: Jussi Nukari via www.imago-images.de/imago images/Lehtikuva/Scanpix

Finišis paiskus välja tunnetetulv - pikk teekond sportlasena oli läbi saanud.  Hooaeg lõppes mäletatavasti koroonatingimustes, Holmenkolleni MK-etapp jäi ära ning Kontiolahtis võisteldi juba tühjade tribüünide ees.

«Sõbrad, võistluskaaslased, need vahvad «tüdrukud». Just neid jään kõige rohkem igatsema,» ütles Mäkäräinen rahvusvahelises telepildis, pisarad mööda põski voolamas.

«Ei osanud oodata, et see (karjääri viimane start) võiks siin juhtuda. Aga me ei saa valida on elu kõiki samme. Lõppude lõpuks olen õnnelik, et see just siin juhtus.»

Väljaandele Me Naiset antud intervjuus tõi Soome laskesuusakuulsus välja kaks võistlust, mis tema hinge elu lõpuni kriipima jäävad. Need puudutavad olümpimänge. 2014. aastal Sotšis võistles ta vaatamata arstide keelule. Päev enne esimest starti oli ta haigestunud. Sama juhtus ka 2018. aasta talimängudel Pyeongchangis. «Mu kopsud olid ikka täiesti läbi,» rääkis Mäkäräinen, kellel ei õnnestunudki olümpiamedalit võita.

Soomlanna võitis karjääri jooksul ühe maailmameistrikulla ning viis kahvatumat värvi medalit MMilt, samuti krooniti ta kolmel korral maailmakarika võitjaks.