Endine äripartner nõuab tenniselegend Boris Beckerilt üle 37,5 miljoni euro

Hans-Dieter Cleven (vasakul) ja Boris Becker 1990. aastatel

FOTO: /imago/Hasenkopf/Scanpix

Saksamaa endine tennisist Boris Becker on ebaõnnestunud investeeringute tõttu alates 2017. aastast pankrotis.

Saksa väljaande bild.de teatel laenas Becker aastaid tagasi endiselt äripartnerilt Hans-Dieter Clevenilt üle 37,5 miljoni euro, mida Cleven nüüd Beckerilt tagasi nõuab.

Beckeri advokaat Christian Oliver Moser eitas, et ta klient oleks endisele äripartnerile suure summa võlgu.

Saksa võimud on kehtestanud kunagisele tennisistile majanduspiiranguid, mis kehtivad kuni 2031. aastani. Need kehtestati selle tõttu, et mõni aasta tagasi ilmnes, et Becker varjas Saksa maksuameti eest oma vara suurust, peitis osa varast ega maksnud makse.

Boris Becekri elu on viimased viis aastat läinud allamäge ja tal on olnud majandusraskusi. 2018. aastal läks ta pärast üheksat aastat abielu lahku oma naisest Lily Beckerist ning naine võitles kohtus, et saada osa mehe varast.

Ekstennisisti tervis ei ole olnud hea, ta on olnud haiglas nii füüsiliste kui ka vaimsete probleemide tõttu.

Boris Becker 2019. aasta juulis

FOTO: Mike Egerton/PA/Scanpix

Boris Beckeri sportlaskarjääri tipp oli 1980. aastate lõpul ja 1990. aastatel. Tema nimel on seni maailma ühe tähtsama tennisevõistluse Wimbledoni meeste üksikmängu võit noorima meestennisistina.

Ta võitis 7. juulil 1985 Wimbledonis meeste ükiskmängu finaalis Lõuna-Aafrika Vabariigi tennisemängijat Kevin Currenit, olles 17 aasta ja 228 päeva vanune.

Becker sai oma karjääri jooksul veel mitmeid tähtsaid võite ja lõpetas tennisistikarjääri 1999.

Ta on pärast seda töötanud nii tenniseajakirjaniku kui ka treenerina ning üritanud läbi lüüa ka ärimehena, kuid on selles vallas kõrbenud.