N, 24.09.2020

PILDID JA VIDEO ⟩ Mõrvatuks peetud mees leiti viis aastat hiljem üles

Suurbritannias kadus viis aastat tagasi Leedu päritolu Ricardas Puisys, keda politsei pidas mõrvatuks, kuid nüüd leiti ta elusana Cambridgeshire’i Wisbechi metsast pärast seda, kui tekkis tema nimega Facebooki lehekülg.

Briti politsei teatel nähti Puisyst, kes nüüd on 40-aastane, enne kadumist viimast korda 26. septembril 2015 oma töökohas, mis on Wisbechist 32 kilomeetri kaugusel, teatab theguardian.com.

Kaks päeva hiljem ei ilmunud ta enam tööle, ta kadus ja politsei hakkas novembris 2015 uurima, kas ta võidi mõrvata. Detsembris 2015 pidas politsei kinni mehe, keda kahtlustati Puisysi mõrvas, kuid tõendite puudumisel ta hiljem vabastati.

Möödunud aasta lõpus ilmus Facebooki lehekülg, mis uurijate arvates kuulus Puisysile. Lisaks said nad kodanikelt vihjeid, et Puisysi sarnast meest on nähtud Cambridgeshire’is liikumas.

Briti politsei teatel leidsid nad Leedu päritolu mehe tänavu 1. juulil Wisbechi metsast. Leitu selgitas, et kartis oma elu pärast ja seetõttu puges peitu.

Suurbritannias Cambridgeshire'is asuv Wisbech, mille metsast leiti viis aastat tagasi kadunud Leedust pärit Ricardas Puisys.

FOTO: SWNSAdam Hughes/SWNS/Scanpix

Augustis 2015 teatas Wisbechi elanik politseile, et ühte võõrtöölist võidakse pidada orjana ja seda üritatakse varjata.

«Ricardase kadumine oli viis aastat mõistatus. Selle aasta juuni lõpus saime vihje, mis lõpuks viis meid tema jälile,» sõnas Cambridgeshire’i politsei krimiüksuse juhtivuurija Rob Hall.

Politsei andmetel töötas Puisys enne kadumist Chatterises töölisena porrut kasvatavas farmis, millel on firma Nightlayer Leek Company ning 26. septembril 2015 arvati, et ta oli koos teiste Leedust pärit võõrtöölistega.

«Saime info, et Ricardasel võib olla tööandjaga probleeme, kuid kui me teda otsima hakkasime, oli ta kadunud. Nüüd teame, et ta otsustas oma elu päästa ja põgenes. Saime selle aasta juunis vihje, mis viis tema jälile. Ta elas pikka aega metsas ja ei olnud viimased viis aastat peaaegu mitte kellegagi suhelnud,» sõnas Hall.

Politsei teatel nad viivitasid teatega, et Puisys on elus. Seda tehti tema huvisid ja heaolu silmas pidades, et talle kaitsemeetmeid kehtestada. Võõrtööline, kes on viimasel viiel aastal väga drastilist elu elanud, saab juriidilist, psühholoogilist ja sotsiaalselt abi.

Halli kinnitusel uuritakse, mis Puisysiga juhtus, et ta ennast äärmuslikul visil peitma pidi.