R, 18.09.2020

VIDEO ⟩ US Openilt diskvalifitseeritud Novak Djokovic: pean inimesena veel kasvama

Novak Djokovici jaoks on US Open lõppenud.

FOTO: JASON SZENES/EPA/Scanpix

Tennise maailma edetabelijuht Novak Djokovic diskvalifitseeriti US Openilt. Serbia supertähe neljanda ringi kohtumine hispaanlase Pablo Carreno Busta vastu lõppes õnnetul viisil, kui Djokovici teele saadetud pall tabas joonekohtuniku kõri. 

TV ülekandes oli näha, et naiskohtunik kukkus löögi tagajärjel maha, ta ei suutnud enam hingata. Djokovic tajus koheselt oma teo tõsidust ning tõttas kohtunikule appi. 

Pärast lühiajalist mõttepausi otsustati Djokovic turniirilt eemaldada. Serblane leppis saatusega. BBC teatel on praegu palliga tabamuse saanud kohtunikuga kõik korras. 

«Djokovic ei sihtinud kohtunikku, kuid peab vastutama oma teo eest. Tema diskvalifitseerimisele polnud mingit alternatiivi,» kommenteeris endine tennisetuus TIm Henman.

Novak Djokovic õnnitles Pablo Carreno Bustat järgmisesse ringi jõudmise puhul.

FOTO: JASON SZENES/EPA

Djokovic ise kirjutas oma Instagrami kontole, et tunneb end kurva ja tühjana. «Jumal tänatud, et joonekohtunikuga on kõik korras. Mul on tõeliselt kahju, et põhjustasin joonekohtunikule sellist valu ja stressi. Ma väga vabandan. Mis puudutab diskvalifitseerimist, siis võtan seda, kui õppetundi, et pean kasvama nii inimese, kui mängijana. Vabandan turniirikorraldajate ees oma käitumise pärast. Tänan oma tiimi, peret ja sõpru toetuse pärast. Aitäh ja vabandan südamest!»