VIDEO ⟩ Kohutav tragöödia: 23-aastane mototäht kihutas vastu metallbarjääri ja hukkus

Elu24
Copy
Tragöödia: Matheus Barbosa kihutas põhapäeval Interlagose ringrajal vastu metallpiirdeid. Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Superbike-sarja tähtsõitja, brasiillane Matheus Barbosa suri pühapäeval Brasiilias toimunud võistlustel. 23-aastane noormees kaotas mootorratta üle kontrolli ja kihutas vastu metallbarjääri.

Barbosa oli legendaarsel Interlagose ringrajal peetud võidusõidul neljandal kohal, kui tsikkel keeldus juhile allumast. Barbosa põrutas oma Kawasakiga vastu seina ning vaatamata meditsiinitöötajate kiirele reageerimisele suri kohapeal.

«Lähim kiiriabimeeskond jõudis Matheusi juurde vähem kui minutiga, nad tegid kõik, mis nende võimuses, kuid ta suri saadud vigastustesse,» seisis korraldaja teadaandes.

Pärast tragöödiat sõit katkestati, võidusõidu lõpuni jäi sõita 10 ringi.

Korraldaja sõnul järgiti kõiki ettenähtud turvalisuse reegleid, sõidutingimused Interlagose rajal olid head.

Organisaatorid avaldasid Barbosa lähedastele kaastunnet.

Õnnetuse põhjuseid uuritakse. Barbosa oli juba neljas sõitja, kes viimase kahe ja poole aasta jooksul Interlagose ringrajal hukkunud.

Juunis 2018. hukkus õnnetuses Rogério Munuera, aprillis 2019. kaotas elu Maurizio Paludete ning sama aasta mais sai surma Danilo Berton.

Interlagose ringrada asub Sao Paolos, see valmis 1940. aastal. Raja eripära seisneb selles, et sellel sõidetakse vastupäeva.