Super Bowl LV - 43-aastane Tom Brady tegi ajalugu, kodumeeskond hävitas tiitlikaitsja

Elu24
Copy
Super Bowl LV - Tampa Bay Buccaneersi ja Kansas City Chiefsi vahel Tampas Raymond James Staadionil lõppes kodumeeskonna ülekaaluka võiduga 31:9. Foto: BRIAN SNYDER/REUTERS/Scanpix

Läinud ööl peeti Tampas jenkivutiliiga NFLi finaalmatš Super Bowl. Kohe pärast kohtumise algust sai selgeks, et kodumeeskond Tampa Bay Buccaneers on finaaliks paremini valmis.

Tiitlikaitsja Kansas City Chiefs läks küll 3:0 ette, kuid seejärel algas alalegendi Tom Brady sõu.

Buccaneers tungis sügavale Chiefsi väljakpoolele ning mängujuht Brady leidis näiliselt kergelt üles Rob Gronkowski, kes suu naerul kuuepunktiväärilise touchdowni tegi.

Tampa Bay Buccaneersi mängujuht Tom Brady (12) tähistas Raymond James Stadium oma seitsemendat Super Bowli võitu. Foto: Mark J. Rebilas/USA Today Sports/Scanpix

Teisel veerandajal toimetas sama duo edukalt ning tegi seisuks juba 14:3. Buccaneers jätkas surumist ning ei võtnud jalga pedaalilt ka kolmandal veerandajal. Maailma ühel kõrgepalgalisemal sportlasel, Kansas City Chiefsi mängujuhil Patrick Mahomesil ebaõnnestus kõik, mida mees ette võttis. 10 aasta jooksul 450 miljonit dollarit teeniva Mahomesi üritused olid lootusetud.

Kansas City Chiefsi mängujuht PAtrick Mahomes (vasakul) ja tema Tampa Bay Buccaneersi ametivend Tom Brady (nr12) pärast 55. Super Bowli. Foto: Ben Liebenberg/AP/Scanpix

Kohtumise lõppedes näitas tabloo Buccaneersi võidunmbriteks 31:9. 43-aastasele Bradyle on see juba seitsmes Super Bowli võit.