TIPPHETKED ⟩ Kahe legendi suur matš: Nadal alistas Djokovici ja võitis Roomas juba kümnenda tiitli

Elu24
Copy
Rafael Nadal tähistamas pühapäeval Rooma tenniseturniiri kümnendat tiitilivõitu. Foto: Ettore Ferrari/EPA/Scanpix

Rooma tenniseturniiri finaalis alistas hispaanlane Rafael Nadal finaalis serblase Novak Djokovici kolmas setis 7:5, 1:6, 6:3 ja kerkis kahe nädala pärast algavate ja samuti liivaväljakutel peetavate Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste suursoosikuks.

Viimase 17 aasta jooksul on Nadal valitsenud Euroopa liivaturniire. Numbrid on uskumatud, neljal turniiril võitnud kahekohalise arvu kordi: Pariisis 13, Barcelonas 12, Monte Carlos 11 ja Roomas 10. Tänavu on Nadalil esialgu kirjas võidud Barcelonas ja Roomas, kuid slämmiturniir Pariisis ootab ees.

Mõlema turniiri finaalis alistas ta oma praeguse hetke pearivaalid – Barcelonas 2021. aastal enim ATP punkte kogunud ja Monte Carlos võidutsenud Stefanos Tsitsipase (Kreeka) ning pühapäeval Roomas maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia), kes ei ole küll midagi võitnud, aga traditsiooniliselt ikkagi suur konkurent.