Ajalooline põrumine: Rootsi hokimeeskond ei pääsenud MMil isegi kohamängudele

Elu24
Copy
Kojusõit: Rootis hokimeeskond pärast kaotust Venemaale
Kojusõit: Rootis hokimeeskond pärast kaotust Venemaale Foto: GINTS IVUSKANS/AFP/Scanpix

Rootsi jäähokimeeskond mängis esmaspäeva õhtul Riias toimuval MMil nuga kõril. Tre Kronor pidi nui neljaks Venemaad võitma, vastasel korral ähvardas neid esimest korda nüüdisaja MMil play-off'idest väljajäämine.

Kuigi Rootsi oli mänguliselt üle ja valitses enamiku mänguajast, siis võitu ei tulnud ning ees ootab kojusõit.

Põnevusmatšis haaras Rootsi ohjad, kui esimesel kolmandikul arvulises ülekaalus olles sai Jesper Frödeni vahvast tabamusest 1:0 juhtima. Kõik toimis kollasärkide jaoks kuni kolmanda perioodi keskpaigani, kui venelased said õnnega pooleks uisupõrkest värava. Tõsi, enne seda oli rootslaste kollkipper Adam Reidenberg teinud nii mõnegi maailmaklassi tõrje.