Copy
Šveitsi jalkafännid Bukaresti Arena Nationalil rõõmustamas omade edu üle.
Šveitsi jalkafännid Bukaresti Arena Nationalil rõõmustamas omade edu üle. Foto: Jean-Christophe Bott/Scanpix

Esmaspäeval jalgpalli EMil peetud dramaatiline Šveitsi-Prantsusmaa kaheksandikfinaal kulges meeskondade jaoks tõusude ja mõõnadega ning seda võis välja lugeda ka fännide nägudelt.

Prantsusmaa juhtis 3:1, kuid Šveits jõudis normaalaja üleminutitel 3:3 viigini ning kohtumine läks lisaajale.

Kohtumisest hakkas aga sotsiaalmeedias levima fotopaar, kus on näha ühe Šveitsi poolehoidja reaktsiooni. Esimesel pildil peegeldab ta nägu ja kehakeel lootusetust, kurbust ja valu. Foto tegemise hetkel on Šveits taga 2:3 ja mänguaega alles veel vaid minuti jagu.

Teisel fotol on sama fänn aga ülakeha paljaks koorinud ja metsikult rõõmus. Šveits on just löönud viigivärava.

Kahe foto tegemise vahel oli umbes üks minut.

Šveitsi väljaanne Blick kohtus kõnealuse fänniga teisipäeval Zürichi lennujaamas. Ühe õhtuga internetistaariks saanud mehe nimi on Luca Loutenbach.

«Ma ei saa aru, mis minuga toimub. Usun, et igaüks, kes mind tunneb, on juba mulle kirjutanud. Olen täiesti tavaline fänn, ainus, mis loeb, on see, et Šveits jõudis veerandfinaali.»

Loutenbachist levima hakanud pildipaari jagas Twitteris isegi Londoni linnapea Sadiq Khan.

«Jalgpall, kurat võtaks. Uskumatu. Õnnitlused Šveitsile, igati teenitud,» kirjutas Khan ja lisas lõpuks, et Loutenbach oli «parim mängija».

«See mäng oli kõike seda, mis teeb jalgpallist kauneima spordiala. See oli kreisi,» ütles Loutenbach Blickile.

Ta rääkis väljaandele, et tahab külastada võimalikult palju Šveitsi meeskonna kohtumisi, kuid soovib pisut puhata ning vastata eelkõige saabunud sõnumitele.

Šveitsi meeskond penaltiseerias ei eksinud.
Šveitsi meeskond penaltiseerias ei eksinud. Foto: Marcio Machado/Scanpix

Šveits võitis lõpuks Prantsusmaad penaltiseeria järel ja kohtub reedel Peterburis Hispaaniaga. Matši võitja jõuab EMil poolfinaali!

Loutenbach küsis Twitteris Šveitsi lennukompaniilt, mitu jagamist ta peab saama, et Peterburi lennata. Vastus tuli kiiresti.

«Võta meiega otse ühendust ja me teeme su unistused teoks,» vastas Swiss Air.