N, 24.09.2020

Nexuse looja Vahur Valgmaa keerutab Austraalias plaate

Vahur Valgmaa

FOTO: Erakogu

Eesti üks tuntumaid popmuusikaprodutsente, aastaid ansambli Nexuys produtsendina leiba teeninud Vahur Valgmaa lahkus Eestist, kui tundis, et siinne elu hakkas üle pea kasvama ja lihtsalt ära tüütas.

«Minu esimene, juba ülikooli ajal loodud projekt Nexus osutus kiirelt superedukaks - teenisin kordi rohkem, kui kulutada suutsin - ehitasin ka stuudio, milles salvestatakse siiani (nüüd küll teiste produtsentide käe all) suurem osa Eesti praegusest popmuusikast.»

«Nexuse lõppedes ei olnud ma päris kindel, mida teha, alustasin mitut porojekti, aga peale Rolf Roosalu debüütplaadi läksid need kõik ühel või teisel põhjusel aia taha ja lõpuks olingi pankrotis,» räägib Valgmaa, et see oli kindlasti üks põhus, mis lahkumisideele särtsu lisas, kirjutab Õhtuleht.

Tänavu osaleb Vahur Valgmaa ka Eesti Laulu konkursil artist MIA selja taga, kelle lugu «Bon Voyage» on tema produtseeritud.

«Olen eluga Austraalias harjunud ja mulle meeldib siin ning kavatsen siin elada nii kaua kui võimalik ja tagasi Eestisse ma küll hetkel ei kipu,» räägib muusikaprodutsent Vahur Valgmaa, kes kaks aastat tagasi Eestimaa tolmu jalgadelt pühkis ja Austraaliasse õnne otsima läks.