T, 27.10.2020

Moedisainer Liina Stein: minu tulevik on helge

Liina Stein

FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Noortest Eesti moeloojatest üks tuntumaid disainereid Liina Stein on naine, kes teab oma väärtust. Kui Liinale miski ei meeldi, ütleb ta selle ka otse välja. Tänu julgele pealehakkamisele ongi Liina jõudnud täpselt sinna, kus ta hetkel on - rahvusvahelise tunnustuseni. Buduaar rääkis võimuka noore näitsikuga inspiratsiooni teemal - kes inspireerib Liinat täna ja praegu?

Suvi on selleks korraks möödas ning käes on ilus sügis, mis paljude jaoks tähendab millegi uue algust - kool, ülikool, tööle naasmine peale pikka puhkust. Ka Liina jaoks algab mõnes mõttes uus etapp.

«Hetkel on mul jah väga inspiratsioonirikas aeg. Töötan praegu välja oma uut sügiskollektsiooni ja sellega seoses on mul väga palju tegemist. Nimelt toimub minu  sügiskollektsiooni esitlus kahe nädala pärast Peterburis ning praegu käib selle nimel minu moemajas nii ööl kui päeval vilgas töö,» näeb Liina vaeva nii ööl kui päeval, sest eesmärk on seda väärt ja sellist võimalust just iga päev ei avane.

Aga inspiratsioon? Selleks on üks kaunis Venemaa väikelinna daam, kes lööb silmad ette paljudelegi Eesti naistele.

«Minu selle aasta sügis on inspireeritud Ljubast. Ljuba on ühe kauni Venemaa väikelinna kõige särasilmsem daam, kes röövib karvaste meeste südameid, paneb teda ümbritsevad silmapaarid särama ja annab hinge igale peole,» muigab Liina ning meenutab temast varasemalt kirjutatud artiklit teemal, et talle meeldivad karvase rinnaga mehed.

Liina loomingut saab ostma tulla ka eelseisval nädalalõpul toimuvale Buduaari turule Tallinnasse, kus edukas disainer oma müüginurga üles paneb.