L, 26.09.2020

Väinamere parvlaevaliinid lähevad üle kevadgraafikule

30. märtsist hakkavad Lääne-Eesti saarte ja mandri vahelistel parvlaevaliinidel kehtima kevadised sõidugraafikud.

FOTO: Raigo Pajula

Väinamere Liinide teatel hakkavad alates esmaspäevast, 30. märtsist Lääne-Eesti saarte ja mandri vahelistel parvlaevaliinidel kehtima kevadised sõidugraafikud.

Kuivastu-Virtsu liini graafikusse lisandub 32 väljumist talvise sõidugraafikuga võrreldes. Tavapäraselt hakkavad jälle igapäevaselt toimuma öised reisid väljumisega Kuivastust kell üks ja Virtsust kell kaks. Samuti lisandub tööpäevadel varahommikune ring väljumisega kell kuus Kuivastust ja kell seitse Virtsust, mis on eriti sobiv just kaubavedajatele. Reise lisandub ka laupäeva pärastlõunale, kus seni oli hõredam graafik.

Rohuküla-Heltermaa liini kevadgraafikus on 26 väljumist enam kui talvel, igapäevaselt lisandub mõlemast sadamast kaks reisi. Ohtlike veoste reisid hakkavad kevadgraafikus toimuma neli korda nädalas – Rohukülast esmaspäeval ja kolmapäeval, Heltermaalt teisipäeval ja neljapäeval.

Nii Saaremaa ja mandri kui Hiiumaa ja mandri vahelisel liinil kehtib kevadgraafik kuni 31. maini, mil mõlemad liinid lähevad üle suvegraafikule.

Triigi-Sõru liin läheb kevadgraafikule üle 18. mail.