T, 9.03.2021
Nike
Lumine vürstiriik oma kommete ja võõraste valitsejatega (1) Ootused sõprade Andorra-reisi muljete põhjal olid mõõdukalt realistlikud: pisike riik, mägised teed, palju tunneleid, kompaktne kesklinn ja ohtralt suusaturiste. Tagasihoidlik ööelu, hispaaniapärane toit, viisakas teenindus. «Paar päeva mööda nõlvu alla kolistada ja hiljem edasi Eesti 17-kraadises kevades õitsevasse Barcelonasse tšillima minekuks ideaalne paik,» julgustas juba varem sama teekonna ette võtnud Jonna.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Esimese lennuga Suurbritanniasse On aasta esimene päev. Uue alguse tunnet varjutab fakt, et justkui midagi poleks muutunud, ilm on ikka hall ja vihmane ning maailm on endiselt ärev tundmatuse ees. Helgemaks ei tee olemist ka aastavahetusöö lühikeseks jäänud unetunnid, mis end nüüd pidevate haigutustega meenutavad. Pärnu-Tallinna maanteed pole mu silmad eales varem päevasel ajal nii tühjana näinud. See-eest olen viimasel aastal korduvalt inimhõredaid nukraid lennujaamu näinud, nii ka sel korral. Ent mis siin imestada, kes see hulluke ikka praegusel ajal reisida tahab, eriti veel Londonisse. Keelati ju enne jõule põhimõtteliselt üleöö kõik lennud sellesse kuningriiki, kus uus, nakkavam koroonaviiruse vorm tuure üles võtab. Kui väike hääleke peas ebalevalt kõnelebki, et praegu pole kõige arukam aeg Suurbritanniasse sõitmiseks (pean saabuma päeval, mil jõustub Brexit), siis elu tahab elamist ning kui on vaja minna, siis tuleb minna.
Suur lugu
Jalgsi Riiast Dirhamisse kõndinud rännusõltlane plaanib aasta lõpuks jõuda pealinna (6) Häädemeeste vallas Lepanina hotellis mullu avatud Ranniku matkarada kulgeb Tallinnast Läti-Leedu piirini. Ühtekokku 1200 eriilmelist kilomeetrit. Siinkirjutaja, kel mitu tuhat kilomeetrit jalgsi rändamise kogemust nii Eestis kui välismaal, on rannikurajast läbinud ligemale 500 kilomeetrit Riia südalinnast Dirhami sadamasse Läänemaal. Läbisin teekonna nädalavahetuseti vabadel päevadel.