T, 27.10.2020
Suur lugu
MIKS UPPUS ESTONIA? ⟩ Katastroofi põhjuseid lahkava Rootsi doksarja 3. osa: midagi on viga Postimehe veebis on digitellijatel võimalik vaadata uue Discovery dokumentaalsarja «Estonia – leid, mis muudab kõike» kolmandat osa, mis kannab pealkirja «Midagi on viga». Dokumentaalsari paljastab augu parvlaeva Estonia laevakeres, mistõttu plaanivad Eesti, Soome ja Rootsi valitsus uue info valguses taasalustada Estonia laevahuku põhjuste uuringut. Sarja kolmandat osa on võimalik veebis vaadata nädal aega, neljas osa on Postimehes vaadatav nädala pärast.
Suur lugu
FILMINAINE ⟩ Millisel ajaloolisel daamil põhineb «O2» tennisepreili Linda Ahvena tegelane? Kinodes laineid lööva kodumaise spioonipõneviku «O2» üks keskseid tegelasi oli isepäise loomuga linalakk tennisepreili Linda Ahven, keda kehastas Doris Tislar. Kui valdavalt räägitakse filmiga seoses Eesti riigi ajaloost ning selle hoobade juures olnud meestest, siis väärib kogu selle tumeduse kõrval luubi alla võtmist ka filmist pidevalt läbi vilksav heledam pool – tennis. Oli ju Tislari tegelaskuju näol tegemist Eesti tänaste uhkuste Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi eelkäijaga ning seda isegi otsesemalt, kui arvata võiks.
Suur lugu
FILMITRIKID ⟩ Vaata, millised olid spioonipõneviku «O2» stseenid enne ja pärast visuaalefekte (1) Kodumaine spioonipõnevik «O2» on tänaseks kinodesse toonud juba 35 000 vaatajat, kes on saanud osa Eesti filmikunsti viimasest sõnast ning näinud ekraanil taaselustumas 30ndate Tallinna. Ajaooline elutruudus saavutati lisaks kunstnikutööle, kostüümidele ja rekvisiitidele tipptasemel visuaalefektide abiga, mille peen kunst eriti rabavalt esile tuleb, kui algset materjali lõpptulemusega kõrvutada.